Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 4 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
1.5 2 Oy
turk kahvesi tarifi
Hazırlık süresi: 1 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 1

Evveliyatı çok eski olan ve bir keyif göstergesi olarak tüketilen Türk kahvesi, bir de bol köpüklü oldu mu içerken verdiği haz bir başka olmaktadır. Kahve bir dost sohbetinde, bazen iki arkadaşın fal kapatma isteği ile ama çoğu zaman yorgunluk üzerine tercih edilmektedir. Herkesin köpüğünü tutturamadığı ve köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır diye merak edenlerin olduğu kahvenin yapımında küçük bir püf noktası bulunmakta. Bazı kişilerin de içmekten çok hoşlandığı ama bir türlü yapmaya cesaret edemediği içecek olan köpüklü kahve nasıl yapılır püf noktalarını şöyle vereceğiz.

Türk kahvesi Tarifi Ve Türk Kahvesi Pişirmek İçin Malzemeler:

  • Cezve bir adet
  • Kahve oranı: bir tatlı kaşığı,
  • Şeker oranı: bir çay kaşığı,
  • Su: kahve içilecek fincanın aldığı kadar

Türk Kahvesinin Yapılışı:

1Orta şekerli Türk kahvesi yapımı için önce cezveye suyu ilave edin. Ardından suyun içine şeker ve kahve ilave edin. Kahve, şeker ve suyu cezveyi ocağa koymadan önce iyice karıştırın.

2Cezveyi ocağın en küçük kısmına ve kısık ateşe koyun. Kahve ocakta pişerken bir daha karıştırmayın. Yaklaşık 5 dakika sonra kahve kabarmaya başlayacaktır. O zaman cezveyi ocaktan uzaklaştırarak kabardığı yerden kaşıkla biraz köpük alarak fincanın dibine koyun.

3Sonrasında cezveyi tekrar ocağa koyarak bu sefer iyice kabarana kadar pişirin, ama sakın kaynatmayın. Kaynayan kahvenin köpüğü sönecektir.

4Kabaran ve köpükleri belirginleşen kahveyi ocaktan alıp fincana dökmeden önce bir kaşık yardımıyla köpüğünün bir kısmını yine fincanın dibine dökün. Sonra cezvenin içindeki kahveyi de fincana boşaltın. Böylece Türk kahvesi nasıl yapılır sorusu cevabını bulmaktadır.

Bu aşamada müthiş bir keyifle içeceğiniz kahvenin yanında arzu edenler için bitter çikolata da güzel bir atıştırmalık olacaktır. Tarifimizin son aşaması ile kahve nasıl yapılır diye merak edenler için güzel bir kahve tarifi vermiş olduk.

Türk Kahvesi Yapımı Video

Yorumlar

4 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...