Çikolatalı Kedi Dili Ekler Pasta

Yayınlanma Tarihi: 23 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Çikolatalı Kedi Dili Ekler Pasta
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
ekler-pasta-tarifi-4
Hazırlık süresi: 20 dakika
Pişme süresi: 20 dakika
Kaç Kişilik: 4 – 6 kişi

Çikolatalı kedidili ekler pasta malzemeleri

  • 1 paket kedidili bisküvi (24 adet)
  • 1 paket muzlu puding (125 gr.)
  • 5 su bardağı süt
  • 1 paket çikolatalı sos (128 gr.)

Kedidili ekler pasta tarifi yapılışı

1Ekler pasta sevenler için oldukça pratik şekilde yapılabilen tarifin yapılışına öncelikle muzlu puding yapımıyla başlanıyor. Bir tencereye puding ve 2 bardak süt konularak ilk önce topaklanma olmaması için güzelce karıştırılır. Daha sonra ocak yakılıp, tenceredeki malzemeler sürekli karıştırılarak pişirilir ve koyu kıvama geldiğinde ocak kapatılır. Soğuması için bir kenarda bekletilir.

2Çikolata sosu ve 2 bardak süt yine bir tencereye konularak topaklanmanın engellenmesi için karıştırılır. Sonrasında tıpkı puding gibi sürekli karıştırılarak yanan ocakta pişirilir. Piştikten sonra da soğuması için bekletilir.

3Sıra geldi kedidili bisküvilerin ıslatılmasına. 1 bardak süt geniş ve biraz derin bir tabağa dökülür. Daha sonra geniş bir tepsi ya da servis tabağı tezgaha konur. Ardından kedidili bisküviler tabaktaki süte batırılıp ıslatılarak tepsiye aralıklı olarak dizilir.

4Alt kısımda kalacak tüm bisküviler aynı şekilde süte batırılıp ıslatılarak tepsiye dizilir. Bu işlem bittikten sonra, üst kısım için kullanılacak bir kedidili bisküvisi alınır ve ılıklaşmış pudingten boylu boyunca tatlı kaşığı yardımıyla sürülür(istenirse krema torbasına konularak sıkma yöntemiyle de bu işlem yapılabilir). Üst kısımda kullanılacak tüm kedidili bisküvileri için aynı işlem yapılarak, tepsideki bisküvilerin üzerine puding iki bisküvi arasında kalacak şekilde yerleştirilir.

5Tüm kedidili bisküvileri bittiğinde, son olarak çikolata sosu bisküvilerin en üst kısmına sürülür ya da yine krema torbası yardımıyla üzerlerine sıkılabilir. Tüm eklerler hazırlandıktan sonra buzdolabında 2 saat bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra da beş çayı tarifleri arasında yer alan bu pratik atıştırmalık, çayla birlikte misafirlere servis edilebilir.

Çikolatalı Kedi Dili Ekler Pasta Videosu

Yorumlar

23 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...