Dankek Rulo Pasta 3 Malzemeli

Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Dankek Rulo Pasta 3 Malzemeli
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
biskuvili-rulo-pasta-1
Hazırlık süresi: 10 dk
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 4-6

Kek şeker un yumurta karışımıyla yapılan çörek grubunun tatlı olanıdır. Kek çayın yanında en vazgeçilmeyen ve acil durumların en büyük kurtarıcısıdır. Kek çeşitleriyle herkesin damak tadına hitap etmektedir. Kekler yapımıyla da oldukça kolay pratik ve lezzetlidir. Keklerin sade üzümlüsü, meyvelisi, çikolatalısı, kakaolusu, portakallısı ve ıslak kek olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır. Sabah kahvaltılarının ve beş çayının en vazgeçilmezidir. Aynı zamanda farklı şekildeki kaplarda pişirildiğinde piştiği kabın şeklini alarak şekilli kekler yapmanızı sağlar. Her şey gibi kek yapımının da püf noktaları bulunmaktadır. Şimdi sizlere dankek rulo pastanın 3 malzemeyle kolay şekilde yapımını anlatacağım.

Dankek Rulo Pasta İçin Malzemeler:

  • 1 paket dankek rulo pasta
  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı süt
  • Üzeri İçin Gerekli Malzemeler:
  • Şekerlemeler
  • Kakao

Dankek Rulo Pasta Yapılışı:

1Hazırlanma aşaması ve lezzetiyle çok pratik olan dankek rulo pasta lezzetiyle akıllar da yer bırakmaktadır. Öncelikle dankek rulo pastamızı alıp eşit şekilde 11 – 12 parçaya bölüyoruz.

2Daha sonra kremşantiyi bir kaba boşaltıyoruz. Üzerine bir bardak sütü ekliyoruz. Robotla çırpmaya başlıyoruz. İyice kabarana kadar işleme devam ediyoruz. Eğer robotunuz yoksa kremşantiyi bir kavanoza boşaltıp üzerine bir bardak sütü ekleyerek kavanozun kapağını kapatıp çalkalıyoruz. Robottaki gibi iyice kabarana kadar sağa sola çalkalamaya devam ediyoruz.

3Hazırlamış olduğumuz dankek rulo pastaların aralarına sürün. Her sürdüğünüz katmanı yan yana dizerek işleme devam edin. Pastaların arasına kremşantiyi sürme işlemi bittikten sonra geri kalanı kremşantiyi pastanın üzerine güzelce sürün.

4Kakaoyu hazırlamış olduğunuz pastanın üzerine eleyerek kaplayacak şekilde dökün. Daha sonra da üzerini renkli şekerlemelerle süsleyin.

5Pastanızı dilimleyerek servis tabaklarında servis edebilirsiniz.

Dankek Rulo Pasta 3 Malzemeli Videosu

Yorumlar

14 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...