Kahvaltılık Ekmek Üstü

Yayınlanma Tarihi: 7 Ocak 2017 Ekleyen: Seda Çapçı


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Kahvaltılık Ekmek Üstü
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
Kahvaltılık Ekmek Üstü
Hazırlık süresi: 7 – 8 Dakika
Pişme süresi: 7 – 10 Dakika
Kaç Kişilik: 2 – 3 Kişilik

Günün en şenlikli öğünüdür kahvaltı. Sofraya gelebilecek çeşit o kadar çoktur ki adeta bir şölendir sabah öğünü denilen şey. Lezzetli ve pratik o kadar çok var ki kahvaltıya yakışacak, hepsini yapmaya kalksak açık büfe misali uzar gider masa.

Sucuğu, menemeni, omleti alın bir kenara, bir de ekstradan bir tarif verelim size. Adı, kahvaltılık ekmek üstü. Ekmek dilimlerinin üzerine dizilen malzemeler, sıcak fırının buğusu, o sıcakla birbirine karışan domatesler, biberler, peynir parçaları, sucuk dilimleri, salça ve baharat bir konçerto olur akar. Kahvaltı müthiş bir senfonidir bu yüzden. Gerçekten de mutluluktur. Sizi mutlu edecek ekmek üstü tarifler vereceğiz. Kahvaltınız şölene dönüşsün diye. Şölen deyince, kuş sütü eksik masalar gelmesin akla. Sadece bu kahvaltılık ekmek üstü tarifler ve bir demlik çaydanlık yeter şölen varsaymak için sofrayı.

Bakın ne tarifler var size vereceğimiz. Toplanın, anlatalım.

Kahvaltılık Ekmek Üstü Tarifler İçin Malzemeler:

  • 10 dilim ekmek
  • 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi
  • Yarım kangal sucuk
  • Ekmekleri sürmek için yeterli miktarda tereyağı
  • 2 adet iri domates
  • 2 adet iri çarliston biber
  • Tuz, karabiber, kırmızı biber

Kahvaltılık Ekmek Üstü Yapılışı:

1Isıya dayanıklı bir cam kabı yahut fırın tepsisini hafifçe yağlayın. Ekmek dilimlerinin üzerine ince bir kat tereyağı sürün

2Yumurtaları bir kaseye kırın; tuz, karabiber ve kırmızı biberi ilave edin ve çırpın. Ekmekleri sırayla çırpılmış yumurtaya batırarak tepsiye dizin.

3Dilimlerin üzerine kaşar rendesinin yarısını paylaştırın, üzerine sucuk dilimlerini, domates ve biber dilimlerini dizin, kaşar rendesinin diğer yarısını da tekrar dilimlerin üzerine paylaştırın ve 170 derece ısıtılmış fırına sürün.
4Ekmek dilimleri kızarsın, sucuklar pişsin, domates ve biberler yumuşasın, kaşarlar da eriyip nazlı nazlı süzülsün ekmeklerin yanlarından, işte o zaman tepsiyi fırından çekin ve kahvaltılık ekmek üstü lezzetleri sıcak sıcak sofraya getirin.
5Bayat ekmekli kahvaltı tarifleri, yapılışı pratik ve basit olmasına rağmen şık görüntüleri ve güçlü tatlarıyla çok sevilirler. Fırında kızarmış ekmek dilimleri üzerine istediğiniz her tür malzemeyi koyarak harika tatlar elde edebilirsiniz.

Kahvaltılık Ekmek Üstü Tarifi Videosu

Yorumlar

19 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...