Kışlık Menemen Konservesi Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2018 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Kışlık Menemen Konservesi Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
Kışlık Menemen Konservesi Tarifi
Hazırlık süresi: 1 Saat
Pişme süresi: 20 dakika
Kaç Kişilik: 5 Kişilik

Yazın gelmesi ile birlikte organik sebze ve meyvelerden yararlanmak için kışa girmeden bazı hazırlıklar yapılmaktadır. Özellikle yazın birçok sebzenin olması sayesinde kışın yemek için yemekler de ve sabah kahvaltılarında kullanmak için kışlık melemen hemen hemen her evde hazırlanmaktadır. Kışlık melemeni toplu bir halde ve büyük bir tencere de bir kere de yapmak hem masrafınızı azaltmakta hem de bir kerede bu zahmetten kurtulmuş olmaktasınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey kışlık menemen nasıl yapılır olarak arama motorunda aramanız ve sitemize ulaşmanızdır. Şimdi malzemelerimizi ve yapılışını sizlere anlatalım.

Malzemeler

  • 1 Kasa yumurta domates
  • 1 Kasa acı ve tatlı yeşil sivri biber
  • 1 Yemek kaşığı tuz

Yapılışı

  1. 1 kasa yumurta domateslerimizi küçük küçük doğrayalım. İsteğe göre rendeleyebilir ya da mutfak robotundan çektirebilirsiniz.
  2. 1 kasa acı ve tatlı karışık olan sivri biberlerimizi çok küçük olmayacak şekilde orta boyutta kıyma işleminizi gerçekleştirin.
  3. Doğrama işlemlerinizi tamamladıktan sonra büyük bir pişirme tenceresine ilk olarak biberleri atıp çok az beklettikten sonra doğradığınız domatesleri üzerine dökünüz.
  4. Hazırladığınız malzemeler arasında domates suyunu çok dışarı vereceğinden suyu biraz çekene kadar 20 dakika kadar pişmeye bırakınız. Ocaktan almadan önce 1 yemek kaşığı tuzu atıp karıştırdıktan sonra ocaktan alınız.
  5. Kavanozlarınızın kapaklarını sıcak suda beklettikten sonra soğumaya bırakılmadan hemen alıp kavanozlara malzemelerinizi koyduktan sonra hemen sıcak sıcak ağzını kapatınız.
  6. Sıcak kavanozları soğumaya bırakırken üzerini bir örtü ile örtünüz. Bu esnada yerinden hiç oynatmadan bekleyen kavanozları soğuduktan sonra muhafaza edeceğiniz bölgeye alınız.
  7. Kışlık melemeni kullanmadan önce tencerenize soğanları doğradıktan sonra direk olarak hazırladığınız karışımı koyunuz. İçerisine tercihinize göre de farklı malzemeleri koyabilirsiniz.

Kışlık Menemen Konservesi Tarifi Videosu

Yorumlar

9 Haziran 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...