Kremalı Mantar Sote

Yayınlanma Tarihi: 5 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Kremalı Mantar Sote
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
kremali-mantar-sote-1
Hazırlık süresi: 20 Dakika
Pişme süresi: 20 Dakika
Kaç Kişilik: 2-4 Kişilik

Çok hızlı ve pratik bir ana yemek tarifi arayanlar için en ideal seçim kremalı mantar sote tarifi olacaktır. Bu tarif sayesinde kısa sürede besleyici ve doyurucu bir ana yemek elde edilmesi mümkündür. Mantar ve kremanın uyumu birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Çorbalarda bile sıklıkla yer alan bu ikili son derece uyumlu ve lezzetli yemekler yapılmasına yardımcı olacaktır.

Kremalı mantar sote için malzemeler

  • 500 gram kültür mantarı
  • 1 paket krema
  • 1 orta boy kuru soğan
  • 5-6 dal maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Kremalı mantar sote yapılışı

1Kremalı mantar sote yapımı 20 dakika bile sürmeyecek ve kısa sürede pişecektir. Bu yönü ile acelesi olan kişiler için ideal olan bu ana yemek tarifi için ilk adım mantarların pişmeye hazırlanması olmalıdır.

2Mantarlar limonlu suda iyice yıkanmalı ve ince ince doğranmalıdır. Limonlu suyu mantarların kararmasını önleyecektir. Daha sonra sıra soğana gelmektedir. Soğanda aynı şekilde yemeklik doğranmalı ve yemeğe konmak üzere kenara kaldırılmalıdır.

3Tüm bu adımlardan sonra sıra bütün malzemeleri bir araya getirmeye gelmektedir. 1 çorba kaşığı zeytinyağı bir miktar kızdırılmalı ve içerisine önceden doğranan yemeklik soğanlar eklenmelidir. Pembeleşene kadar pişirilen soğanlar yumuşadıktan sonra sıra mantarların eklenmesine gelmektedir.

4Mantarlarda aynı şekilde pişirilmeli ve suyum-nu salana kadar beklenmelidir. Suyunu salan mantarların üzerine 1 paket krema, 1 çay kaşığı karabiber ve 1 tatlı kaşığı tuz eklenmelidir.

5Bu şekilde pişirilen yemeğin içerisine isteğe bağlı olarak ince kıyılmış maydanoz eklenebilmektedir. Mantarları suyunu hafifçe çektikten sonra henüz sıcakken servis edilmelidir.

Afiyet olsun.

Kremalı Mantar Sote Videosu


Yorumlar

5 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...