Magnolia Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 5 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Magnolia Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
magnolia-puding
Hazırlık süresi: 20 Dakika
Pişme süresi: 20 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Bazı tatlılar çok zahmetli olsa da bazıları bunun tam tersidir. Buna en iyi magnolia tatlısı olmaktadır. Magnolia yapımı çok basit ve hızlı olan tatlılardan bir tanesidir. Son dönemler iyice popülerleşen ve her kafede karşımıza çıkan magnolia tatlısı, evde de pratik bir şekilde hazırlanabilen lezzetli tatlı tariflerinden bir tanesidir.

Magnolia yapımı için malzemeler

  • 1 paket petibör bisküvi
  • 1 çay bardağı çekilmiş ceviz içi
  • 1 kilo yarım yağlı süt
  • 2 çay bardağı toz şeker
  • 3 çorba kaşığı tam buğday unu
  • 1 tatlı kaşığı nişasta
  • 1-2 damla vanilya özütü ya da vanilin
  • 1 adet yumurta sarısı

Magnolia yapılışı

1Magnolia tatlısı yalnızca kafelerde yenmesi gereken bir tatlı tarifi değildir. Evde de hızlı bir şekilde yapılabilen bu tatlı normal muhallebi tatlıları ile benzerlik göstermektedir.

2Bunun için ilk adım 1 kilo sütü geniş bir muhallebi tenceresine boşaltmak olacaktır. Daha sonra içerisine 1-2 damla vanilya, 2 çay bardağı toz şeker ve 3 çorba kaşığı un eklenmelidir.

3Tüm bu malzemeler ile ocağa alınan muhallebi karıştırılarak pişirilmelidir. Pime süreci esnasında koyulaşmaması durumunda 1 tatlı kaşığı nişasta eklenmesi mümkündür.

4Muhallebi pişmeye yakın 1 yumurta sarısı da ilave edilmeli ve iyice karıştırıldıktan sonra soğumaya bırakılmalıdır. Muhallebi soğurken sıra bisküvileri hazırlamaya gelmektedir.

5Petibör bisküviler iyice ezilmeli ve un haline getirilmelidir. Bunun için rondo kullanılması çok daha doğru olacaktır. Daha sonra cevizler ile karıştırılan bisküviler tatlıların konacağı kupların dibine dökülmelidir.

6Bu aşamada sonra bisküvilerin üzerine 1’er kaşık muhallebi eklenmeli ve daha sonra tekrardan bisküvi konmalıdır. Kat kat çıkarak tüm kup doldurulmalıdır.

7Daha sonra buzdolabında soğutulan magnolia servise hazır hale gelecektir.

Afiyet olsun.

Magnolia Yapımı Videosu

Yorumlar

5 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...