Patlamış Mısır Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2018 Ekleyen: admin


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Patlamış Mısır Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
patlamis-misir-tarifi
Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 5 Dakika
Kaç Kişilik: 3 Kişilik

Çoğu insan film izlerken veya evde otururken abur cubur yemek ister. Bu abur cuburlar kendi evde yapılabildiği gibi dışarıdan hazır satın alınarak ta gerçekleştirilebilir. Önemli olan kısım kişinin istediği abur cubur miktarıdır. Evde kolaylıkla yapılabilen abur cubur çeşitlerinden birisi de patlamış mısırdır. Genellikle sinema salonlarının girişlerinde satılan bu abur cubur evde de kolaylıkla yapılabilen bir abur cubur çeşididir. Kişiler şu günlerde çoğunlukla internette patlamış mısır nasıl yapılır diye arama yapmaktadırlar. Patlamış mısır için gerekli olan malzemeleri ve yapılış aşamasını aşağıdan bulabilirsiniz.

Patlamış Mısır Tarifinde Kullanılacak Malzemelerin Listesi

  • 1 su bardağı mısır
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • Tuz
  • İstenilir ise pul biberi

Patlamış Mısır Tarifinin Yapım aşaması

1Öncelik ile patlamış mısır tarifi için gerekli olan malzemeler hazırlanmalıdır. Daha sonra yapım aşamasına geçilmelidir. İyi bir patlamış mısır yapmak için dikkat edilmesi gereken nokta mısırın cinsidir. İyi bir mısır kullanılır ise güzel bir patlamış mısır elde edilebilir.

2Patlamış mısır yapılacak tencere ocağa konulmalıdır. Ocağa konulduktan sonra tencerenin içerisine yarım çay bardağı sıvı yağ ilave edilir. Ocak kısık ateşte yanar iken tencerenin içerisine daha önceden hazırlanan su bardağı mısır ilave edilir. Mısır ile yağın birbirine karışması için tencere havaya kaldırılarak çalkalanır.

3Tencerenin içerisine istenilen miktarda tuz eklenir. Tuz eklendikten sonra istenilir ise pul biberi eklenerek patlamış mısır daha lezzetli hale getirilebilir.

4Tüm bu işlemlerden sonra tencerenin kapağı kapatılır ve mısır, yağ ve tuzun karışması için çalkalanır. Ocak orta ateşe getirilir. Birkaç dakika sonra mısırlar patlamaya başlar. Tüm mısırlar patlayıncaya kadar tencere ocakta kalır. Tüm mısırlar patladıktan sonra patlamış mısır hazırdır.

Patlamış Mısır Tarifi Videosu

Yorumlar

25 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...