Tarçınlı Türk Kahvesi

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2017 Ekleyen: Seda Çapçı


Özet
Puan Ver →
Yemek Adı
Tarçınlı Türk Kahvesi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating 0 Oy
Tarçınlı Türk Kahvesi
Hazırlık süresi: 1 Dakika
Pişme süresi: 5 Dakika
Kaç Kişilik: 1 Kişilik

Tarçın hoş ve meziyetli bir baharat ve tatlılara daha fazla uyum sağlıyor. Bir mahareti de tatlı yeme isteğini baskılaması ve tatlı yenmiş hissi yaratması. Özellikle diyette olanlar ve şeker kullanması yasak olan diyabet hastaları için de kurtarıcı bir baharat tarçın. Tarçını hiç Türk kahvesi ile iç içe düşündünüz mü? Size vereceğimiz tarçınlı Türk kahvesi  tarifi hem sade kahve içemeyenler, hem de şekerden uzak kalması gerekenler için nefis bir alternatif.

İşte Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 kahve fincanı soğuk su
  • 1 tatlı kaşığı dolusu Türk kahvesi
  • Yarım çay kaşığı tarçın

Tarçınlı Türk kahvesi nasıl yapılır merak ediyorsunuz değil mi? Ya da şöyle diyelim; ortaya çıkacak lezzeti merak ediyorsunuz. İşte cevabı:

Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi

1Cezveye suyu, kahveyi ve tarçını alın, iyice karıştırın, ateşe oturtun ve karıştırmadan kendi halinde pişmeye bırakın. Ateşi kısık olarak açın ve kahve kabarmaya başlayınca ocaktan alın, köpüğünü fincana bırakın, cezveyi tekrar ocağa alın kahve yeniden kabarmaya yüz tutunca ateşten alın ve hepsini yavaşça fincana boşaltın.

2Tarçınlı Türk kahvesi içime hazır.

 

Tadı hoş, şeker kalorisi yok, hafif ve lezzetli bir kahve. Üstelik kan şekerinizi dengeleyeceği için de tatlı krizinizi yok edecek.
Afiyet Olsun.

Tarçınlı Türk Kahvesi Yapılışı Videosu

Yorumlar

19 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...