Çay Saatleri İçin Farklı Salata Tarifleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 30 Dakika
Kaç Kişilik: 7-8

Çay saatleri günün en keyifli ve vazgeçilmez saatlerindendir. Akşam yemeğinden önce ve hafif içimiz kıyılmaya başladığı zamanlar bir çay demleriz ve yanına da farklı bir tat ararız. Çay saatlerinin yanında en çok 5 çayı salataları tercih edilir. Pek çok çay saati salata tarifleri bulmak mümkündür. Ancak sizlere vereceğimiz tarif çay saati salataları içerisinde kalorisi en düşük ve malzemesi en pratik olan tariftir. Patates hemen hemen herkesin sevdiği bir yiyecek olup patatesli salatalar çok tutulan lezzetler arasındadır. Herkesin bilmediği değişik salata tarifleri arasında yerini alan bir lezzeti sizlerle paylaşayım.

Çay Saati Salatası Tarifi İçin Malzemeler:

  • 4 adet orta boy patates
  • 2 adet salatalık
  • 1 su bardağı yarma
  • 2 kâse yoğurt
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı veya sıvı yağı
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 1 tutam maydanoz
  • 4-5 su bardağı su

Çay Saati Salatası Tarifi Yapılışı:

1Tencereye patatesleri soyup koyuyoruz üzerine de su koyarak haşlanmaya bırakıyoruz. Başka bir tencere veya ısıya dayanıklı kaba 1 su bardağı yarmayı koyup 2 su bardağı suyu ekleyip yine haşlanmaya bırakıyoruz. Patatesler 20 dakika da, yarmalara 15 dakika da haşlanmış olacaktır. Çay saatleri için gün için değişik salata tarifleri arasında az bilinen bir tarif olsa da kısa süre de çok sevileceğinden eminim.

2Haşlanan patatesleri bir salatayı yapacağımız kaba alıp küp şeklinde veya dilerseniz ezerek hazırlıyoruz. Haşlanan yarmalarında kalan suyunu süzüp patateslerin üzerine döküyoruz.

3Patates ve yarmayı birbirine iyice karıştırıyoruz. Daha sonra üzerine 2 kâse yoğurdu ekleyip tekrar karıştırıyoruz. Karıştırma işlemini yavaş yaparsak salatamızın fazla ezilmesini engellemiş oluruz.

4Hazırladığımız patates salataları karışımının üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 1 yemek kaşığı tuzu koyup üzerine de maydanozları ince ince doğrayıp karıştırıyoruz. Çay saatlerini lezzetli hale kılmaya yardımcı olan farklı salata tarifleri listelerinde ilk sıralarda yer alacak bir tarif işte karşınızda.

Patates Salatası Yapılışı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Çay Saatleri İçin Farklı Salata Tarifleri
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
1.51star1stargraygraygray Based on 4 Review(s)

Yorumlar

11 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...