Her Derde Deva Sütlü Tarçın

Yayınlanma Tarihi: 13 Haziran 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: –
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: –

Kan şekerini düzenlediği için zayıflatma özelliği vardır. Diyabet hastalarında insülin değerini yükselttiği için vücutta ki şekeri dengeler. Yağını mantarı önlemek için kullanıldığı bilinmektedir.
Lösemi ve lenfoma hastalarında kanser hücrelerinin çoğalmasını azalttığı gözlemlenmiştir. Felç yani halk dilinde inme hastalarında ki oluşan kanın pıhtılaşmasını da bloke edici özelliği bulunmaktadır. Uzun süreli tüketimi makul görülmeyen yiyeceklere serpildiğinde, yiyeceğin tüketim ömrünün uzamasına yardımcı olur.
Kahvenin de hafıza üzerinde ki olumlu etkileriyle beraber tarçın, kokusu itibari ile hafızayı da zinde tutar. Stres ve migrenden dolayı oluşan baş ağrılarına da iyi gelmektedir. Tarçının içinde ki yağlar artrit ve osteoporoza bağlı ağrıları da dindirir.
Bağışıklık sisteminde bağırsaklarında problem olan hastalara da doğal yöntem olarak tedavi edildiği gözlemlenmektedir. Antibakteriyel özellik taşıdığı için vücutta ki mikropları ve özellikle ağız temizliği açısından da yarar sağladığını söylemek mümkündür. Sivrisinek ve karıncaları kovmakta da faydalanılabilir.
Kan dolaşımını arttırdığı için enerji verir. Genç, yaşlı herkesin tüketiminde yarar bulunan tarçınlı tarifimizi sabah saatlerinde vücutta ki bakterileri atmak, güne zinde başlamak ve sınava hazırlıkta hafızayı güçlendirdiği için herkese önerebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 su bardağı yağsız süt.
  • 1 tatlı kaşığı kahve.
  • 1 adet çubuk tarçın.

Yapılışı

1Sıra geldi hazırlanışına: Yağsız sütü boş cezvenin içerisine döküp, tarçınla beraber orta ateşte kaynatıyoruz. Bir kere taştıktan sonra ocağı kapatıp tarçınla birlikte sütümüzü 2-3 saat dinlenmeye alıyoruz. Sütle karışık kaynadığından dolayı tarçının içerisinde ki öz, süte karışacaktır.

2Hazırlamış olduğunuz tarçınlı sütün içerisine 1 tatlı kaşığı kuru kahve veya nescafe ekleyip, ocakta ısıtın. Kahve süt ile iyice karıştıktan sonra sıcağını kendinizin ayarlayacağı şekilde afiyetle içebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz kahveyi sürekli olarak tüketebilirsiniz. Hiçbir yan etkisi yoktur. ( Alerjik bünyeler hariç! )
Vücudun genellikle yorgun düştüğü saatler olarak akşam 6-7 arası, akşam yemeğinden önce tüketebilirsiniz.

Her Derde Deva Sütlü Tarçın Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Her Derde Deva Sütlü Tarçın
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

13 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...