Kremalı Mantarlı Tavuk (Hazır Çorba İle) Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2019 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 30 dakika

Malzeme tavuk olduktan sonra öyle çok tarif var ki. İster soteleyin, ister fırınlayın, isterseniz değişik soslara bulayın, isterseniz salatanıza ilave edin. Tavuğun her hali ayrı güzel, ayrı leziz, ayrı iştah açıcı. Tok tutucu özelliği ile de öne çıkan tavuk, hazır çorba ile de enfes olabiliyor. Sözgelimi kremalı mantarlı tavuk yapmak istiyorsanız, sosunu kremalı mantarlı hazır çorba ile hazırlayabilirsiniz. Tavuk hazır çorba ile nasıl bir arada olur, nasıl bir tariftir bu diyorsanız size hemen tariften bahsedelim ne dersiniz? Hazır çorba çeşitlerinden birisi olan kremalı mantarlı tavuk çorbasını alın, malzemeleri de hazır edin, yemeğin yapımına başlayalım.

Kremalı mantarlı tavuk için gerekli malzemeler:

  • Kişi sayısı kadar tavuk kalça
  • 1 paket çiğ süt kreması
  • 1 paket hazır kremalı mantar çorbası
  • Arzuya bağlı olarak 1-2 adet patates
  • Rendelenmiş kaşar peyniri

Kremalı mantarlı tavuk (hazır çorba ile) yapılışı:

  1. Tavukların derilerini ayıklayın, patateslerin kabuklarını soyup küp şeklinde doğrayın.
  2. Doğradığınız tavukları ve patatesleri hazır krema ve hazır çorba ile karıştırıp harmanlayarak ısıya dayanıklı bir cam kaba alın ve 30-35 dakika pişirin.
  3. Tavuk ve patatesler piştiğinde cam kabı fırından alıp üzerine rendelenmiş kaşar peynirini serpiştirin ve yeniden fırına sürerek 5 dakika daha kaşarlar eriyene kadar pişirin.
  4. Hazır çorba ile yaptığınız kremalı mantarlı tavuğunuz hazır. Dilerseniz tek başına, dilerseniz de pirinç pilavıyla servis edin.

Afiyet Olsun

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kremalı Mantarlı Tavuk (Hazır Çorba İle) Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

20 Mart 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...