Rus Salatası Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 20 dakika
Kaç Kişilik: 4-6 kişilik

Salatalar arasında genç yaşlı herkesin sevdiği salata Rus salatasıdır. Birçok salata tarifi bulabilirsiniz ancak Rus salatası oldukça sevilen, kolay hazırlanan ve lezzetli bir salata tarifidir. Muhteşem bir Rus salatası tarifini sizlerle bu gün paylaşacağız. Şimdiden deneyecek olanlara kolay gelsin.

Rus salatası için malzemeler;

  • 2 adet orta boy taze patates
  • 3 adet havuç
  • 1 su bardağı bezelye
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 5-6 adet salatalık turşusu ( isteğe bağlı olarak eklenebilir )
  • 1-2 yemek kaşığı mayonez
  • 1 çay bardağı mısır ( isteğe bağlı olarak ekleyebilirsiniz )
  • tuz

Rus salatası yapılışı;

1Patatesler güzelce yıkanır soyulur ve ufak ufak küp küp doğranır. Bir tencere de haşlanır. ( 15 dakika da haşlanacaktır )

2Aynı şekil de havuçlar yıkanır soyulur ve ufak ufak küp küp doğranır. Ayrı bir tencere de de havuçlar haşlanır. ( havuçlar biraz geç haşlanabilir yumuşayana kadar ateş üzerin de bekletmeliyiz )

3Bir su bardağı bezelye de bir yerde haşlanır. Bezelyeler oldukça çabuk haşlanacaktır. Bu yüzden çok fazla haşlamamalısınız çünkü bezelyeler dağılabilir, ezilebilir. Aynı zaman da mısırlar da ayrı bir yerde haşlanır.

4Tüm malzemeler ayrı ayrı yerler de haşlandıktan sonra suları iyice süzülür ve büyük bir salata kâsesine alınır, güzelce harman edilerek karıştırılır.

51 su bardağı yoğurt ve 2 yemek kaşığı mayonez derin bir salata kâsesin de iyice karıştırılır. Üzerine haşlanıp süzülen malzemeler eklenir ve karıştırılır.

6Turşular da ufak ufak doğranarak salataya son olarak eklenir. İsteğe bağlı olarak tuz da eklenerek salata güzelce karıştırılır.

7Hazırlamış olduğumuz salata servise hazır. Salatanızı istediğiniz gibi süsleyerek kâseler de servis edebilirsiniz.

Rus Salatası Yapımı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Rus Salatası Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

24 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...