Sarımsaklı Brokoli Salatası

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 6 kişilik

Sağlık açısından en faydalı besinler listesinde yer alan brokoli çok meşhur olmasa da bol vitamin kaynağıdır. Salatası yapılabilen brokolinin yemeği de yapılabilmektedir. Ayrıca brokolinin suyu da içilerek tüketilebilmektedir. Brokoli salatası özellikle kilo vermek isteyenler içinde idealdir. Kanser riskini ortadan kaldırma özelliğine sahip olması ile bilinen brokoli çocuklar tarafından pek sevilmemektedir.

Brokoliyi çocuklara sevimli hale getirme görevi de annelere düşmektedir. Çünkü gelişim çağındaki çocukların brokoli beslenmesi gerekmektedir. Tokluk hissi vermesi sayesinde diyetisyenler bol bol brokoli tüketilmesini önermektedir. Özellikle direnci düşük olanların elma suyu, brokoli suyu ve havuç suyu karışımını tüketmeleri sayesinde güçlü bir vücut yapısına kavuşacakları bir gerçektir. A vitamini açısından zengin olan brokoli aynı zamanda cildinin güzelleşmesini isteyenler içinde önerilmektedir. Demir eksikliği yaşayanlar içinde brokoli çok iyi gelmektedir. Bu kadar faydalı olan brokoli sebzesini kış mevsiminde bol bol tüketmek vücut direncini arttırmaktadır. O halde bu akşam için harika bir sarımsaklı brokoli salatası yapabilirsiniz.

BROKOLİ SALATASI İÇİN MALZEMELER

  • Bir büyük boy brokoli
  • 2 adet havuç
  • 2 adet sarımsak
  • zeytinyağı
  • tuz
  • limon suyu
  • nar ekşisi

SARIMSAKLI BROKOLİ SALATASININ YAPILIŞI

1-) Öncelikle brokoliyi parçalarına ayırın ve bol su altında güzelce ovalayarak yıkayın. Sebzeler üzerinde bulunan tarım ilaçlarının giderilmesi için bol su ile yıkamak çok önemlidir

2Havuçları küp küp doğrayarak brokoli ile birlikte hafifçe haşlayın.

3Bir kabın içerisinde salatanın sosunu hazırlayın. Yarım çay bardağı zeytinyağını, dövülmüş sarımsakları, tuzu, limon suyunu ve nar ekşisini karıştırın.

4Haşlanmış sebzeleri alarak salata tabağına koyun. Salata sosunu havuç ve brokolinin üzerinde gezdirin.

5Et yemeklerinin yanında muhteşem lezzetli olan brokoli salatası herkese afiyet olsun.

Sarımsaklı Brokoli Salatası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sarımsaklı Brokoli Salatası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

8 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...