Soya Soslu Makarna Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 20 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Makarna severek tüketilen ve her hali ile sofralarda doyurucu bir yemek olarak yer alan besindir. Hem soslu olarak hem da salatalarda kullanılan makarnanın besleyici değeri de çok yüksektir. Karbonhidrat diyeti yapan kişiler kepekli makarna ya da tam buğday makarna ile bu sağlıklı bir biçimde makarna yiyerek de diyetlerine devam edebilirler. Makarna için uygulanabilecek farklı bir tarif de soya soslu makarna tarifidir. Uzakdoğu mutfağından bizlere gelen bu tarifte makarna yanına isteğe göre deniz ürünleri ya da tavuk parçaları ilave edilerek daha zengin bir hale getirilebilir.

Soya Soslu Makarna Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 paket spagetti makarna
  • 3 yemek kaşığı tuzsuz ya da tuzu azaltılmış soya sosu
  • 200 gr tavuk göğsü
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Tavuk göğsü için;
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ

Terbiyeli Kemikli Et Haşlama Tarifi Yapılışı:

1Makarna iki parçaya kırılarak kaynamakta olan suya ilave edilir. İstenirse spagetti yerine başka bir makarna da kullanılabilir. Makarna haşlanırken bir yandan da tavuklar pişirilmelidir.

2Tavuklar küp küp doğranır ve üzerine tuz ile karabiber ekilerek karıştırılır. Isınan tavaya 1 kaşık z-sıvı yağ boşaltılır ve tavuklar da üzerine eklenir. Karıştırılarak kendi suyu ile kapağı kapalı bir biçimde pişmeye bırakılır. Ara ara kontrol edilmeli ve pişmeye yakın altı kısılmalıdır.

3Makarna haşlandıktan sonra süzgeç ile suyu süzülür. Tencereye 2 kaşık yağ ile soya sosu alınır. Üzerine makarna ilave edilir ve ısınıncaya kadar karıştırılır. Pişen tavuklar da bu karışıma ilave edilir. İstenirse baharat kekik ya da fesleğen gibi baharatlar eklenebilir.

4Tabaklara servis edilir.

Soya Soslu Makarna Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Soya Soslu Makarna Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

17 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...