Soya Soslu Sebzeli Makarna Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5-10 Dakika
Pişme süresi: 30 Dakika
Kaç Kişilik: 2-4 Kişilik

Markana en acil durumların kurtarıcı yemeğidir. Pişme süresi ve hazırlanma süresi diğer yemeklere göre oldukça kolaydır. Herkesin severek yediği bir yemektir. Markana yemeği yapımı ile birçok çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliklerden biri soya soslu makarna yapımıdır.

Soya Soslu Markana İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 paket makarna
  • 2 tane domates
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 1 yemek kaşığı soya sosu
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Maydanoz
  • Pul biber
  • Tuz

Sosa Soslu Makarnanın Yapılışı

1Öncelikle derin bir tencere alarak suyu kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra içerine biraz tuz ve sıvı yağ ekliyoruz. Sıvı yağ eklememizin nedeni makarnalar pişerken bir birine yapışmasını engellemektir. Aynı zamanda farklı bir lezzet vermektedir. İsterseniz makarna suyuna bir adet tavuk tablet koyabilirsiniz. Tablet koyduğunuz zaman tuzu daha az ekleyin. Kaynayan suyun içerisine makarnaları koyun ve pişmesini bekleyin.

2Makarnalar olurken bir yandan da soya sosunu ekleyin. İlk olarak sosu yapacağınız bit tavayı alın. Daha sonra soğanı soyun ve yıkayın. Soğanları biraz iri şekilde doğrayın. Doğranan soğanları tavaya atın. Sıvı yağını ekleyerek soğanlar pembeleşinceye kadar kavurun.

3Soğanların içerisine salçayı ekleyin. Salçayı eklerken tuzunu da ekleyin ve 5 dakika kadar soğanla kavurarak bir biriyle özdeşleşmesini sağlayın.

4Domatesleri isterseniz soyun isterseniz soydan isteğe bağlı domatesleri küp küp doğrayın ve tavanın içerisine ekleyin. 10 dakika daha bu şekilde pişirin. Böylelikle domatesler suyunu tavanın içerisine bırakmış olacaktır.

5Maydanozları yıkayın ve yapraklarını sadece kullanarak ince ince doğrayın. Maydanoz, soya sosu ve pul biberi ekleyerek bir 5 dakika daha kaynatın.

6Pişen sosu isterseniz makarnanın üzerinde servis edin. İsterseniz de makarnaya karıştırarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Soya Soslu Sebzeli Makarna Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Soya Soslu Sebzeli Makarna Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

17 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...