Üç 3 Renkli Brokoli Salatası

Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 30 dakika
Pişme süresi: 3-4 saat ( DİNLEME )
Kaç Kişilik: 6-8 kişilik

Üç Renkli Brokoli Salatası Malzemeleri

  • Yarım su bardağı arpa şehriye
  • 3 tane orta boyutlarda havuç
  • 2 demet brokoli
  • 2 su bardağı kadar yoğurt
  • 2 tutam maydanoz
  • 2 yemek kaşığı kadar mayonez
  • tuz

Üç Renkli Brokoli Salatası Yapılışı

1Üç renkli brokoli salatası için ilk adımda iki demet brokoli çiçeklerinden ayrıştırılarak derin bir tencerede haşlanır. Bu sıra da ayrı bir tencere içinde de arpa şehriyeler haşlanır. Tencerelerde malzemeler haşlanırken 3 tane havuç rendelenir ve geniş bir tavanın içine konulur. Havuçlar sıvı yağ ile yumuşayana kadar kavrulur. Yumuşadıktan sonra tavanın altı kapatılır ve soğuması beklenir. Soğuduktan sonrada tavadan başka bir kaba alınır. Haşlama işlemleri biten şehriye ve brokoli ocaktan alınır ve suları süzdürülür.

2Suyu süzülen arpa şehriyenin içine kıyılmış maydanozlar eklenir. Haşlanmış brokoli bir kaba alınır ve suyu süzüldükten sonra bir çatal yardımı ile ezilir. Ayrı bir kap içinde 2 su bardağı kadar yoğurt, tuz ve 2 yemek kaşığı mayonez karıştırılır. Hazırlanan bu mayonezli karışım yumuşak hale getiren havuçlara, ezilen brokoliye ve maydanozlu şehriye karışımına eşit şekilde paylaştırılır ve hepsi ayrı kaplarda karıştırılır. Brokoli salatasının iç harçları hazır bir hale geldi. Bu harçlar birbirine karıştırmadan kat kat olacak şekilde bir kek kalıbına veya silikon kalıplara konulur.

3Sırası ile ilk önce brokoli karışımı daha sonra havuçlu karışım ve son olarak da şehriyeli karışım dizilir. Üç renkli brokoli salatası hazır. Hazırlanan brokoli salatası streç film yardımı ile sarılarak yaklaşık 3 veya 4 saat kadar buzdolabında bekletilir. Dinlenme işlemi biten brokoli salatası önce servis tabağında ters çevrilir daha sonra sunumu yapılır.

Üç 3 Renkli Brokoli Salatası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Üç 3 Renkli Brokoli Salatası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...