Vişneli Tart Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 29 Ocak 2018 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 40 Dakika
Pişme süresi: 25 Dakika
Kaç Kişilik: 8 Kişilik

Vişneli Tart İçin Gerekli Malzemeler:

  • 250 gram un
  • 125 gram tereyağı
  • 50 gram toz şeker
  • 1 paket vanilya
  • 1 adet yumurtanın sadece sarısı
  • 400 gram vişne
  • 1.5 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı su

Vişneli tart Yapılışı:

1Vişneli tart yapmak için ilk olarak hamur hazırlanır. Bunun için bir kabın içerisine un konulur ve tereyağı unun içinde parçalanarak yoğrulur. Daha sonra şeker, yumurtanın sarısı ve vanilya da kabın içine konulur ve yoğrulmaya devam edilir. Yoğrulan hamur iyice kıvama geldikten sonra 30 dakika dolapta bekletilir. Hamur beklemeye bırakıldıktan sonra bir kabın içine içleri çıkarılmış vişneler konulur ve kabın içine şeker ile su eklenerek biraz ısıtılır ve daha sonra ateşten alınır.

2Bu işlemden sonra cam kabın içine dinlenmeye bırakılan hamur konulur ve hamurdan bir parça ayrılır. Daha sonra hamurun üzerine çatalla delikler açılır ve hamurun üzerine yağlı kağıt konularak 170 derecelik sıcaklıkta 10 dakika pişirilir. Daha sonra fırından alınan hamurun üzerindeki yağlı kağıt alınır ve çatalla açılan deliklere önceden hazırlanmış vişne sosu dökülür. Daha sonra ayrılan hamur merdane yardımı ile açılır ve açılan hamur ince ince kesilir.

3Ardından vişne soslu hamurun üzerine şeritler dizilir. Yan yana olan şeritler birbiri altından ve üstünden geçirilerek halka şeklinde dizilir ve şeritlerin üzerine yumurta sarısı sürülür. Daha sonra fırına verilen vişneli tart 25 dakika fırında bekletilir ve pişmesi beklenir. Vişneli tart piştikten sonra dinlenmeye bırakılır ve dinlendikten sonra dilimlenerek servis edilir. Vişneli tart servis edilirken yanında biraz dondurma konulursa oldukça lezzetli bir ikili oluşturulur.

Vişneli Tart Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Vişneli Tart Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
41star1star1star1stargray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

29 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...