Elmalı Truff

Yayınlanma Tarihi: 23 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 20 dakika
Pişme süresi: 20 dakika
Kaç Kişilik: 12 – 14 kişilik

Çikolatalı tatlı tarifleri özellikle çocukların en beğendiği ve sürekli olarak tükettiği tariflerdendir. Yemek masalarında ya da çay saatlerinde vazgeçilmez çikolatalı tatlı tariflerinden biri olan elmalı truff tarifi, kolay yapılabilen tariflerden biridir. Malzemeleri de kolay bulunabilen malzemelerden oluşan bu tarifi deneyenler kolay kolay vazgeçememektedir.

Elmalı Truff Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 6 tane büyük boy elma
  • 1 büyük çay bardağında toz şeker
  • 2 paket petibör bisküvi
  • 50 gram kadar tereyağı
  • 1 Türk kahve fincanı ceviz içi
  • Elmalı Truff Tarifinin Üzeri İçin Gerekli Olan Malzemeler;
  • 80 gram bitter çikolata
  • Yarım paket – 100 gram krema

Elmalı Truff Tarifinin Yapılışı

1Elmalı truff tarifi için öncelikle 6 tane elma yıkanır ve kabukları ile beraber rendelenir. Rendelenen elmalar bir tavaya alınarak üzerine 1 büyük çay bardağında toz şeker eklenir. Daha sonra katı yağ tavaya eklenerek orta ateşte kavrulur.

2Kapak kapatılarak kavrulan elmalar suyu sulanmaya başlayınca ve yağ erimeye başlayınca elmalar karıştırılarak altı kısılır ve kapağı kapalı şekilde suyu çekilene kadar pişirilir.

3Suyunu çeken elmalar iyice karıştırılarak ocaktan alınır ve kapağı açılarak sıcağının geçmesi beklenir. O bekletilirken 2 paket petibör bisküvi, rondo yardımı ile tuz haline gelene kadar çekilerek karıştırma kabına alınır.

4Bisküvilerin üzerine normal sıcaklığa gelen elmalı harç eklenir. Daha sonra çekilmiş ceviz içi de eklenerek eldiven ile yoğrulur. İstenilen boyutta toplar yapılarak yağlı kâğıt koyulmuş tepsiye dizilir.

5Tepsi buzdolabına kaldırılarak soğuması beklenir. Toplar soğurken çikolata eritilir ve içerisine krema eklenir. Toplar hazırlanan sosa batırılarak yine tepsiye dizilir ve dolapta bekletilir. Daha sonra dolaptan çıkarılıp süslenerek servis edilir.

Elmalı Truff Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Elmalı Truff
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...