Ev Yapımı Çilekli Milkshake

Yayınlanma Tarihi: 16 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dk
Pişme süresi: 15 dk
Kaç Kişilik: 1

Son dönemler kış ve yaz aylarının en sevilen lezzetlerinden biri oldu mikshakeler. Birçok çeşidi olan bu güzel içeceklerin en çok sevileni çilekli milkshake desek sanırım çok doğru olur. Milkshake çilekli yapımı çok uğraş gerektirmeyen ama yaz ve kış herkesin severek içtiği en güzel içecek.

Hazır olarak her yerde kolayca bulabileceğimiz milkshakler aslında evde de kolayca hazırlanabilir. Evde hazırlamak her zaman sizin için daha sağlıklı olacaktır. Peki, evde milkshake nasıl yapılır?

Çilekli Milkshake Tarifi

  • 1 bardak süt
  • 1 veya 2 top dondurma ( sade veya çilekli olabilir)
  • 4- 5 büyük boy çilek
  • İsteğe göre şeker
  • İsteğe göre buz

Milkshake Yapımı

1 1- Evde milkshake yapımı için ilk olarak saplarından ayırdığımız çilekleri iyice yıkamakla başlayalım. Yıkadığımız çilekleri bir kaç parçaya ayırıp bir kabın içerisine alıyoruz, üzerine bir bardak soğuk süt, 1 veya 2 top dondurmayı ekleyip blender yardımı ile çileklerin iyice parçalandığından emin olana kadar karıştırıyoruz.

2 2- Daha sonra isteğe göre başka bir tarafta yine blender yardımıyla parçaladığımız buzları içerisine ilave ediyoruz ( buz içeceğinizi sulandırabilir buz eklerken aşırıya kaçmayınız). Bütün malzemelerini karıştırdığınız milkshakeinizi büyük bir bardağa alıp( bardağınızı daha önce bir süre buzdolabında bekletirseniz içeceğiniz daha yavaş soğuyacaktır) üzerini isteğe göre çilek reçeli ile süsleyip kenarına küçük bir taze nane yaprağı koyabilirsiniz bu size sunumda görsellik kazandıracaktır.

3
3- Ayrıca çikolatalı milkshake yapımı için çilek yerine çikolata kullanabilirsiniz. İşte ev yapımı çilekli milkshake için hazır. Artık çocuklarınıza, kendinize ve sevdiklerinize kolayca ve sağlıklı bir şekilde içecekler yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Çilekli Milkshake Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Ev Yapımı Çilekli Milkshake
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

16 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...