Cool Lime Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 8 Temmuz 2020 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 0 dakika
Kaç Kişilik: 2-4

Yazın bunaltan sıcaklarında en isabetli içecek seçenekleri kuşkusuz soğuk içecekler. Hem serinleten hem de ferahlatan bu soğuk içecekleri evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. En sık tüketilen soğuk içecekleri limonata, buzlu çay, milk shake olarak sıralayabiliriz. Bu listeye bir de son zamanlarda çok tercih edilen içeceklerden birisini ekleyebiliriz. Adı cool lime. Starbucks’ın en çok tercih edilen yaz içeceği olan cool lime nane ve limonun serinletici ve mideyi rahatlatıcı etkisini evinize taşıyor. “Lime” bir nevi misket limonu. Normal limona göre daha yeşil olan ve hatta yeşil limon olarak da bilinen lime tat olarak normal limona göre daha yumuşaktır. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz bu pratik ve leziz içecek yaz sıcaklarında içinizi serinletecek cinsten bir içecek. Evde cool lime yapımı için hazırsanız başlayalım. İşte evde cool lime yapımı için gerekli malzemeler…

Cool Lime Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

 • Yarım demet taze nane
 • 2 adet limon
 • 4 çorba kaşığı toz şeker
 • 5 su bardağı su
 • 2 parça buz

Nasıl Yapılır?

 1. Yarım demet taze naneyi kasenin içine ayıklayın.
 2. 2 adet limonun kabuklarını soyun ve nane yapraklarının üzerine ekleyin.
 3. Kaseye toz şekeri de ilave edin ve taze nane ile limon ve toz şekeri ovun.
 4. Kaseye suyu da ilave edin, içine kabuklarını soyduğunuz limonların suyunu sıkın ve toz şeker eriyene kadar karıştırın.
 5. Bir süzgeçle kasedeki suyu süzün.
 6. İçeceği bir bardağa alın ve içine buz ilave ederek servis edin.

Not: Arzu ederseniz cool lime’ınıza birkaç dal taze fesleğen de ilave ederek daha serinletici ve ferahlatıcı bir içecek elde edebilirsiniz.
Cool lime’ı servis edeceğiniz bardakları yarım saat kadar derin dondurucuda bekletip içeceğinizi bu buğulu bardaklarda ikram ederseniz hem görüntü hem de lezzet olarak daha serinletici bir sonuç ve etki elde edebilirsiniz. Eğer cool lime’ı hemen tüketmeyecekseniz cam bir şişe yahut sürahide dolapta bekletebilirsiniz. Ama içeceğinizi gün içinde taze olarak tüketmeniz gerekmektedir. Servis ederken bardak kenarına ince bir dilim lime limonu iliştirip 2-3 yaprak taze nane serpiştirebilirsiniz.
Afiyet Olsun.

Özet
recipe image
Yemek Adı
Cool Lime Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

8 Temmuz 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...