Soğuk Kahve Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 29 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 5 Kişilik

Son yıllarda kahvenin soğuk çeşitleri giderek yaygınlaşıyor. Ünlü kahve dükkanlarında bir hayli ilgi gören bu soğuk kahveleri kendi evinizin keyifli ortamında basit birkaç işlemle hazırlayabilirsiniz. Bu hazırlayacağınız kahve tarifine, kendi yaratıcılığınızı kullanarak çeşitli meyveler veya soslar da eklemeniz mümkün. Yalnızca sıcak yaz günlerinde değil ferahlamak istediğiniz her anda başvurabileceğiniz bu soğuk kahve tarifleri, dostlarınızla keyifli sohbetlerin bahanesi olacak.

Soğuk Kahve İçin Malzemeler

  • 1 Litre Soğuk Süt
  • 5 tatlı kaşığı hazır granül kahve
  • İstenildiği kadar buz
  • 1 paket krem şanti
  • 1 çay bardağı çikolata sosu

Soğuk Kahvenin Yapılışı

1Önce granül kahveyi sıcak suda eritmeye ihtiyacımız olacak. Çünkü bilindiği gibi bu tür kahveler soğuk suda çok zor erir. Bu nedenle bir miktar sıcak suyun içerisine granül kahveyi koyarak eritin.

2Bu kahve tarifi için mutfak robotuna ihtiyacımız var. Çünkü bol köpüklü bir soğuk kahvenin sırrı yeterince çırpılmasından kaynaklanıyor.

3Mutfak robotuna soğuk sütü, erittiğimiz kahveyi, çikolata sosunu ve buzları koyarak robotu çalıştıralım.

4Robotun yaklaşık olarak 30 saniye kadar çalışması yeterlidir. Fakat bu süre mutfak robotlarının hızına göre değişebilir. Bu nedenle buzlar tamamen parçalanıncaya kadar robotu çalıştırmaya devam edin.

5Diğer yandan bir miktar süt ile krem şanti hazırlayın.

6Hazırladığınız krem şantiyi, kahve bardaklarına boşalttığınız kahvenin üzerine koyarak servis yapın. Tercihinize göre krem şantinin üzerine tekrar çikolata sosu gezdirebilirsiniz.

7Bu tarifi biraz daha geliştirmek için mutfak robotunda çırptığınız kahveli karışıma, birkaç tane çilek veya muz eklemeniz mümkün. Ya da sevdiğiniz çeşitli mevsim meyvelerinin çoğu, soğuk kahvelerle mükemmel uyum sağlayacağından, istediğiniz meyveleri kullanabilirsiniz.

8Servis yaparken daha farklı bir lezzet elde etmek isterseniz, üzerine biraz tarçın serpebilirsiniz.

Soğuk Kahve Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Soğuk Kahve Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

29 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...