Kokteyl Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 2 kişilik

Yaz aylarında aradığınız kokteyl tarifleri ile hayatın tadını tam anlamıyla çıkartabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya yalnız eğlenirken illa ki alkollü ya da alkolsüz içecekler ararız. Her gün içtiğimiz kahvelerden sıkılmışsanız eğer bu tarif tam da size göre. İçerken keyif alabileceğiniz karışımlar hazırlamak artık 10 dakikanızı bile almayacak. Kendi karışımınızı dilediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz tariflerle buradayız.

Bu içeceği meyveli veya hafif alkollü yapacağınız gibi kutlamalarınızda sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek. Birçok meyve çeşidi ile hazırlayabileceğiniz kokteyl fikirleri yaz aylarında sizi serinletecek. Muzlu, şeftalili, çilekli, ananaslı olarak hazırlayabileceğiniz içeceklere biraz sevginizi biraz da alkolü katınca harikalar yaratacaksınız. Artık arkadaş toplantılarında yapacağınız bu tarifle akılda kalıcı geceler geçirebilirsiniz.

Lav Akıntısı için gereken malzemeler:

  • Bir su bardağının dörtte biri hafif rom veya votka
  • Bir su bardağının dörtte biri Hindistan cevizi romu
  • Dondurulmuş 5- 6 adet çilek
  • 2 adet muz
  • 115 gram Hindistan cevizi kreması
  • 2 küp buz
  • İsteğe göre bir adet taze ananas

Lav akıntısı kokteyli yapılışı:

1Hindistan cevizini ve çilekleri küçük parçalara bölün. Blendere hafif rom veya votka, Hindistan cevizi romu ve çilekleri koyun. Birbirleriyle iyice özdeşleşene kadar karıştırın. Karışım çok katı olmalıdır. Hazırladığınız karışımı iki adet bardağa paylaştırın.

2Blenderi yıkadıktan sonra muzları, Hindistan cevizi kremasını, ananas suyunu iyice çırpın. Yanardağdan çıkarcasına akan lav görümünü oluşturmak için 2 adet bardağa paylaştırdıktan sonra yavaşça, hazırladığınız diğer karışımın içine dökün. Ananasla süsledikten sonra kokteyliniz servis için hazırdır. Dilerseniz alkolü fazla veya az koyarak hazırlayabilirsiniz. Seçtiğiniz meyvelerle de renklendirebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kokteyl Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

18 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...