Mojito Alkolsüz Ev Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: Yok
Kaç Kişilik: 1 kişilik

Alkollü bir Küba kokteyli olan ve en popüler yaz içkileri arasında yer alan mojito, verdiği serinletici etki ile birçok kişinin gözdesi olmayı başarmıştır. Mojito hazırlığı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli püf nokta nane yaprağı, yeşil limon ve esmer şeker karışımının tahta bir kaşık ile yapılmasıdır. İyi bir şekilde karışım yapıldığı takdirde, nane yapraklarının aroması kokteyle çok daha güzel geçecektir. Nanenin taze olması da hazırladığınız kokteylin lezzeti için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

İçtikten sonra bir nane ferahlığı veren ve içimi hafif olan mojito, bu yaz da favori içkiler arasında yer almaya devam edecek. Yazın hem ferahlayıp hem de rahatlamak için en ideal içkilerden olan mojito yapımı oldukça basittir. Siz de mojito nasıl yapılır diye merak ediyor ve bu leziz içkiyi evlerinizde yapmak istiyorsanız eğer bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Mojito İçin Gerekli Malzemeler : Mojito İçin Gerekli Malzemeler :

  • 10 tane taze nane yaprağı
  • 2 kaşık esmer şeker
  • 5 cl rom
  • Yarım lime
  • Yarım bardak maden suyu
  • Yarım bardak kırık buz

Mojito Yapılışı :

1Mojito hazırlığına yeşil limonları yuvarlak yuvarlak dilimleyerek başlayın. Ardından servis bardaklarına nane yapraklarını koyun. İçerisine hazırladığınız yeşil limon dilimlerini ve esmer şekeri ilave edin. Yeşil limon, toz şeker ve naneyi ezerek tüm malzemelerin iyice birbirine karışmasını sağlayın. Asidite oranını bozmamak adına karıştırma işini tahta bir kaşık ile yapın.

2Bardağın yarısına kadar kırık buzları ekleyin. İçerisine maden suyu ile rom koyun ve karıştırın. Mojitoyu nane yaprağı, ime dilimleri ile süsleyin ve ağız bölümünü esmer şekerle kaplayın. Mojito artık hazır, servis edebilirsiniz.

Mojito Alkolsüz Ev Yapımı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Mojito Alkolsüz Ev Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

13 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...