Buzlu Kahve Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 27 Nisan 2018 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 0 Dakika
Kaç Kişilik: 3 Kişilik

Kahve gün içerisinde uyarı haliyle vazgeçilmez bir içecek halini almıştır. Metabolizma hızlandırıcı özelliği ile de diyet listelerinde de yerini alır. Yaz aylarının gelmesi ve sıcak havaların başlamasıyla kahvenin yerine alternatif içecekler aranmaktadır. Herhangi bir alternatif içeceğe ihtiyaç olmadan pratik hazırlanışıyla soğuk kahve vazgeçilmez bir lezzet halini alır. Peki, soğuk kahve nasıl yapılır hemen bir örneğinin paylaşımını yapalım.

Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı nescafe
 • 2 su bardağı soğuk süt
 • 2 tatlı kaşığı şeker
 • 6 tane küp buz

Sunum Önerisi;

 • 3 top dondurma (krem şanti de kullanılabilir)
 • Çikolata sosu veya rendelenmiş çikolata
 • Toz antep fıstığı veya fındık

Soğuk Kahve Yapılışı

 1. Çırpıcı özelliğe sahip bir robot ya da süt çırpıcısının içerisine 2 tatlı kaşığı nescafe, 2 su bardağı soğuk süt ve 2 tatlı kaşığı toz şeker ilave edilir. Şeker oranında kişisel zevke göre artırma ya da azaltma yapılabilir. Bu malzemeler köpük hali alıncaya kadar çırpılır.
 2. Çırpma işlemi tamamlanır ve köpük bardaklara eşit şekilde ilave edilir. Dikkat edilmesi gereken nokta köpüğün sönmemesidir. Kahve süt karışımından oluşan köpük olan her bardağa 2 tane olacak şekilde küp buzlardan eklenir. Soğuk buzlu kahve hazırlanış aşaması böylece tamamlanır.
 3. Servis önerisi olarak buzlu kahve bardaklarının üzerine 1 top dondurma eklenir. Dondurmaya alternatif olarak isteğe göre krem şanti hazırlanıp krem şanti pompası ile bardak üzerine eklenerek süsleme de yapılabilir. En son işlem olarak soğuk kahve üzerine tercihe göre çikolata sos veya rendelenmiş çikolata ilave edilerek lezzeti artırılır.
 4. Yine tercihe göre olmak üzere hazırlanmış olan soğuk kahve üzerine toz antep fıstığı veya toz fındık ilave edilerek sunum yapabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Buzlu Kahve Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Buzlu Kahve Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

27 Nisan 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...