Öksürük İçin Siyah Turp Ve Bal

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 1 gün
Kaç Kişilik: 2

Öksürük herkesin her yaşta karşılaşabileceği bir sağlık sorunudur. Özellikle kış mevsiminde çok daha fazla görülmektedir. Hastalıklardan korunmak için çok güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerekmektedir. Öksürük şikâyeti yaşayanlar için siyah turp ve bal çok iyi gelmektedir. Bir türlü öksürüğüm geçmiyor diyenler için kara turp ve bal çok etkilidir.

Pazardan alabileceğiniz siyah turp ile mucizevi bir öksürük şurubu yapabilirsiniz. Siyah turp ve bal kürü konusunda bilgisi olmayanlarda bulunmaktadır. Oysaki öksürüğü anında kesmektedir. Kara turp öksürük şurubu gibi etki göstermektedir. Turp bal öksürük konusunda mucizevi olacak fayda sağlamaktadır. Siyah turp ve bal karışımı sayesinde akciğerler güçlenmektedir.

Kara turp bal karışımı aynı zamanda mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Sizde öksürük sorunu yaşıyorsanız eğer turp bal karışımı hazırlayabilirsiniz. Turp bal kürü için gereken malzemeler aşağıdaki listede yer almaktadır.

Öksürük İçin Siyah Turp Ve Bal Malzemeleri;

  • 1 adet kara turp
  • 2 tatlı kaşığı bal

Öksürük İçin Siyah Turp Bal Yapılışı

1Mükemmel derecede faydalara sahip olan siyah turp öncelikle bol su ile güzelce yıkanmalıdır. Temizlenen turp üst kısmında kapak şeklinde kesilmelidir.

2Alt kısmının da düz olması için biraz kesilmelidir.

3Siyah turpun içine güzelce parçalamadan oyun. Turp ile balın buluşmasını sağlamak için turpu çok fazla oyarak inceltmemelisiniz.

4Bir bardağın ya da fincanın içine turpu koyun.

5Oymuş olduğunuz turpun içine kaliteli olan baldan 2 tatlı kaşığı koyun.

6Kapak olarak kestiğiniz üst kısmı üzerine kapatın.

7Turp bu şekilde mutlaka bir gece beklemelidir ve bal aşağıya bardağın içine süzülmelidir.

8Kara turp bal karşımı sayesinde bardağa süzülen bu karışım sabah aç karna bir yemek kaşığı içilmelidir. İşte ballı kara turp . Şifa Olsun.

Öksürük İçin Siyah Turp Ve Bal Nasıl Yapılır Video

Özet
recipe image
Yemek Adı
Öksürük İçin Siyah Turp Ve Bal
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

15 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...