Fırında Levrek Nasıl Pişirilir

Yayınlanma Tarihi: 29 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 30 dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Vitaminleri ve mineralleri açısından balık tüketimi her yaştan birey için çok önemlidir. Haftada bir kez mutlaka tüketilmesi gereken balık tavada, ızgarada, fırında yapılabilmektedir. Mevsimine ve ayına göre farklı zamanlarda farklı lezzetleri ile tüketilen balıklar arasında en çok tercih edileni levrek olmaktadır. Bu kadar çok sevilen levrek nasıl pişirilir? Çok merak edilmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirme özelliğine sahip olan levrek balığını güzel bir tarif ile pişirerek çocuklarınızın güçlenmesini ve sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Bol miktarda vitamin ve protein içeren levrek balığını pişirmek son derece kolaydır. Kas gelişimi açısından çok önemli olan proteinleri içermektedir. Beyaz etli bir balık olması nedeni ile çok sevilmektedir. Çupra balığı ile levrek balığı en çok sevilenler listesinde başrollerde yer almaktadır. Kış mevsiminde gerekli olan tüm mineralleri ve vitaminleri levrek balığı tarifi ile almak mümkündür. Az yağ içeriyor olması nedeni ile diyet yapanlar için de önerilmektedir. Balıkçıdan temizletilmiş olarak aldığınız balıkları pişirmeniz için gerekli olan tarif aşağıda yer almaktadır.

LEVREK BALIĞI İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER

  • 4 adet levrek
  • domates
  • zeytinyağı
  • tuz
  • soğan
  • kekik

LEVREK BALIĞI TARİFİ YAPILIŞI

1Balıkçı tarafından temizlenmiş olan levreklere öncelikle çizik atmalısınız. Güzel bir şekilde yıkadıktan sonra suyunun sarkması için bekletmelisiniz.

2Tuz, zeytinyağı, kekik ile güzel bir sos hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz sosa balıkları ve domatesi, soğanı bulayın. Domatesleri ve soğanı halka halka kesebilirsiniz.

3Fırın tepsisinin üzerine yağlı kağıt serin ve balıkları yerleştirin. Domatesleri, soğanları da balıkların üzerine yerleştirin.

4180 derece fırında 30 dakika boyunca pişirin. Servis tabağına alarak ikram edin. Limonlu yeşil bir salata ile menüyü tamamlayabilirsiniz.

Fırında Levrek Nasıl Pişirilir Videosu

Özet
Yemek Adı
Fırında Levrek Nasıl Pişirilir
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

29 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...