Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 35 dk.
Pişme süresi: 10 dk.
Kaç Kişilik: 6 Kişilik

Her sofranın unutulmaz lezzeti salata… Her mevsime ve her sofraya bu kadar uyan, hem besleyici hem de sağlıklı başka bir besin kaynağı daha yoktur. Közlenmiş kırmızıbiber salatası da bu besin kaynakları arasında yerini almaktadır. Közlenmiş kırmızıbiber tarifleri çok vardır. Bunlardan ama en güzeli salata olandır. Kırmızı közlenmiş biber salatası içine katılan birçok malzeme ile renk şöleni yaratmaktadır.

Közlenmiş kırmızıbiber o koyulaşan rengi ile de bu renk şölenin de yerini almaktadır. Yeşil, beyaz, mor, kırmızı hepsinin birleşimi hem karınlara tokluk hem de gözlere tokluk yaratmaktadır. Közlenmiş kırmızıbiber soyulması iyi pişirildiği takdir de zor olmayan bir besindir. Hatta birçok salata malzemesine göre sizi daha az uğraştıracaktır. Bundan dolayı da çok tercih edilen bir sebzedir. Közlenmiş olmanın vermiş olduğu tat da ayrı bir çekim yaratmaktadır. Tarifimize başlayacak olursa ;

Közlenmiş biber salatası

  • 10 adet közlenmiş kırmızıbiber
  • 1 adet mor soğan
  • 1 adet Maydanoz
  • 1 adet Roka
  • Tuz
  • 2 adet limon
  • 2 adet domates
  • 1 adet salatalık

Yapımı:

11- Közlenmiş biberlerimizi biraz soğumaya bırakıyoruz. Ellerimiz yanmayacak kıvama gelince kırmızıbiberlerimizi soyup temizliyoruz. Güzelce temizlediğimiz biberlerimizi küp ya da uzun şeritler halinde doğruyoruz. Daha sonra domateslerimizi ve salatalıklarımızı soyup onları da küp küp doğruyoruz. Bu esna da soğanı da temizleyip onları da ince ince doğruyoruz. Maydanoz ve rokayı da çok ince olmayacak şekilde ama çok da iri olmayacak tarzda doğruyoruz.

22- Bu doğrama şekli önemlidir. Çünkü ince olması çok rahatsız edici, kalın olması da çok çiğnemek gerektirecektir. Bu da közlenmiş biberin tadını almamızı engelleyecektir. Bundan dolayı doğru şekilde doğranmalıdır. Limon da suyu sıkılıp salatamıza eklenip güzelce karıştırıyoruz. Tuzu ağız lezzetinize göre ekleyebilirsiniz.

Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

28 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...