Mayasız Hamurdan Pizza

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 20 dk
Pişme süresi: 30 dk
Kaç Kişilik: 6-8

Bugün mayasız pizza hamuru ile mayasız pizza nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Kimi ustalar pizza yaparken pizza daha iyi kabarsın diye maya atarlar ama bazı ustalar da pizza yapacakları hamuru mayalayarak mayalı olarak kullanma yoluna giderler, bu tamamen yapacağınız pizzanın şekli ve içeriği ile ilgili vereceğiniz bir karardır. Bazı ustalar pizza hamuru mayasız olursa daha lezzetli olacağını ifade etmektedirler. Bu kadar ön bilgi verildikten sonra mayasız pizza tarifi için gerekli pizza malzemelerine geçelim.

Mayasız hamurdan pizza, İtalyan mutfağından ülkemize adapte olmuş bir yiyecek olan pizza özellikle çocuklar ve gençler tarafından çok sevilmektedir.

Malzemeler

  • 1 adet sucuk
  • 1 adet salam
  • 7/8 zeytin
  • 4 adet mantar
  • 200 gr kaşar peynir
  • 2 adet yeşil biber

Hamuru için malzemeler

4 bardak un
Tuz
Su

Hazırlanışı

1Önce hamuru yoğuralım. Çok katı olmayacak şekilde Hamurumuzu yoğuralım ve yarım saat dinlendirelim. Hamurumuz dinlendikten sonra hamurumuzu yumurta büyüklüğünde alıyoruz sonra servis tabağı büyüklüğünde yuvarlak şekilde açıyoruz. Daha sonra kenarlarından malzeme dökülmesin diye çember yapıyoruz elimize ceviz büyüklüğünde hamuru alıp uzun bir rulo yapıyoruz. Bu pizza tarifi mayasız pizzalar için uygun olduğunu unutmayalım. Açtığımız hamurun kenarına yapıştırıyoruz.

2Sonra malzemelerimizi doğrama ya başlıyoruz. Sucuğu, salamı, mantarı, sosisi doğruyoruz zeytinlerin çekirdeklerini çıkartıyoruz. Önce hazırladığımız sostan pizzamızın tabanına yaymaya başlıyoruz. Sosu yaydıktan sonra fırında biraz bekletiyoruz bekletmezsek pizzamızın tabanı hamur olur. Fırından çıkarttıktan sonra salamı, sosisi, mantarı, zeytini üzerine serpiyoruz tekrar fırına verip onlar piştikten sonra fırından çıkartıp üzerine kaşar peyniri serpiyoruz. Kaşar peynir eriyene kadar fırında bekletiyoruz.

3Size güzel bir mayasız kolay pizza tarifi verdim. Bu mayasız pizza hamuru tarifi sayesinde eşinize, misafirlerinize veya çocuklarınıza güzel bir pizza ziyafeti çekeceksiniz.

Sosu için
Yarım çay bardağı sıvıyağ
2 yemek kaşığı salça
Kırmızı biber
Tuz

Mayasız Hamurdan Pizza Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Mayasız Hamurdan Pizza
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

22 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...