Sulu Patates Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 29 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 30 Dakika
Kaç Kişilik: 6 Kişilik

Çok güzel pişmiş sulu patates yemeği tarifi oldukça kolaydır. Tercihinize göre içerisinde kuşbaşı doğranmış dana etini de ekleyebilirsiniz. Dana eti yemeğe oldukça fazla lezzet katacaktır. Yemeğin yapımına başlamadan önce suyunu ayarlamanız çok önemlidir. Ayarladığınız suyun miktarı fazla gelirse yemeğin tadını bozacağını unutmamalısınız. Bu nedenle göz kararıyla su miktarını ayarlamanız gerekir. Genellikle patateslerin üzerini 1 parmak boyu geçecek kadar su ideal bir ölçüdür. Sizler kendi tencere ve malzemelerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sulu Patates Yemeği Malzemeleri

  • 3 adet orta boyda patates
  • 1 adet orta boyda kuru soğan
  • 2 yemek kaşığı olacak şekilde domates salçası
  • 3 yemek kaşığına sıvı yağ
  • 1 tatlı kaşığına pul biber
  • 1 tatlı kaşığına tuz
  • Sıcak su

Sulu Patates Yemeği Yapılışı

1Öncelikle bir miktar kuru soğanı ince ince kesmelisiniz. Hemen sonrasında tencereye yağ ekleyerek, kestiğiniz soğanları kavurmaya başlayabilirsiniz. Soğanlar pembe bir görüntü almaya başladıktan sonra bir miktar salça ekleyerek kavurma işlemine bir süre daha devam etmelisiniz.

2Ardından patatesleri küp küp olacak şekilde kesmelisiniz. Patatesleri tencereye ilave ederek, üzerine baharları ve öncesinden hazırlamış olduğunuz suyu ilave etmelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra pişmeye doğru bırakmalısınız.

3Pişirme işlemlerinizi normal olarak kısık ateşte yapmanız yemeğe çok farklı bir lezzet katacaktır. Doğru bir patates yemeği için mutlaka bu tavsiyelere uygun olarak hazırlayınız.

4Önerilen yemek tarifi binlerce kişi tarafından test edilerek lezzet dünyasına çok farklı yenilik katmıştır. Keseceğiniz patates ve soğanları küp halinde hazırlarsanız yemeğinize aynı zamanda muhteşem bir görüntü katacaktır. Yaklaşık olarak 30 dakika sonra yemeğiniz damak tadınıza uygun bir şekilde çok lezzet ile dolu bir kıvama gelecektir.

Sulu Patates Yapımı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sulu Patates Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Yorumlar

26 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...