Yoğurt Soslu Makarna

Yayınlanma Tarihi: 7 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 12- 13 dakika
Kaç Kişilik: 4 – 6 kişilik

Bu tarif öğrencilerin ve çok acıkmış olan kişilerin kurtarıcısıdır. Pratik ve tadı çok lezzetli olan bu yemeği sevmeyen çok azdır. Fazlaca sevilen ve acil zamanların kurtarıcısı olan bu yemeğin birçok yapılış tarzı vardır.

Yoğurtlu makarna için malzemeler

  • 1 paket erişte
  • 1 – 1.5 litre su
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı veya tereyağı
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 kase yoğurt

Yapımı

1Öncelikle tencereye bir bir buçuk litre su konulur ocağın altı kısık ateşte açılır ve suyun kaynaması beklenir su kaynadıktan sonra 1 yemek kaşığı zeytinyağı içerisine konur ve bir miktar karıştırılır ondan sonra bir paket eriştemiz suyun içine dökülür ve eriştenin suyu çekmesi beklenir ancak bu beklenirken tencerenin kapağı kapatılmamalıdır kapatırsak köpükler halinde su taşabilir, yarım bir şekilde kapatmak daha doğrudur eriştemiz suyunu çektikten sonra tuz eklenir ve makarna karıştırılır.

2Ocağın altı kapatıldıktan sonra erişte süzgece konur ve suyunun tam anlamıyla akması sağlanır, erişte piştikten sonra tencerenin kapağının kapatılmaması da çok önemlidir eğer kapatırsak erişte sıcaktan dağılıp eriyor gibi olabilmektedir. Bu noktaya dikkat etmeliyiz. Süzgeçten tabağa konan eriştenin biraz soğuması beklenir, o soğuma da beklenirken sos hazırlanır.

3Bu sos domatesli mantarlı kremalı kişinin isteğine göre değişebilmektedir Tarifteki sosumuz için malzememiz alınır ve bir miktar sarımsak soyulup havanın içine bir miktar tuz atıldıktan sonra dövülmektedir. Ondan sonra sosumuzun içine atılmaktadır yapılabilecek en lezzetli ve en basit aynı zamanda da pratik olan bu tarifi 13 14 yaşlarındaki çocuklar dahi rahat rahat yapabilmektedirler. Önemli olduğunu düşündüğüm noktalara dikkat ederseniz mükemmel bir yemek yapabilirsiniz.

Yoğurt Soslu Makarna Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Yoğurt Soslu Makarna
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

7 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...