Fırında Hamsi Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 20 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10dk
Pişme süresi: 45dk
Kaç Kişilik: 6

Kendisinin minik olmasına rağmen vücuda olan faydalarının büyük olduğu hamsi balığı en çok tercih edilen balıklar arasında yer almaktadır. Cilt sağlığında da etkili olan hamsi kızartma, buğulama, pilav, tatlı, turşu her türlü tarifler ile tüketilmektedir. Fırında hamsi tüketilmesi yağda kızartılmasına göre çok daha sağlıklı olmaktadır.

Haftalık olarak tüketilen hamsi vitamin ve mineraller açısından vücudu zenginleştirmektedir. Kokusu bütün evi kaplasa da bu muhteşem lezzeti tüketmeye değer. Kemik sağlığı açısından da oldukça faydalı olan hamsiyi tüketmek için muhteşem bir fırında hamsi tarifi verebiliriz. Peki, fırında hamsi nasıl yapılır? İşte en önemli noktada budur. Pek çok fırında hamsi tarifleri bulunmaktadır. Her elin yapmış olduğu hamsi lezzet olarak farklılık göstermektedir. O halde hamsi fırında nasıl yapılır? Hep birlikte malzemelerine bakalım.

Malzemeler

  • Kişi sayısına göre hamsinin miktarını belirleyebilirsiniz. 1,5 kg hamsi 6 kişilik bir menü için yeterli olmaktadır.
  • Balıkları bulamak için mısır unu
  • Bir miktar buğday unu
  • Sıvı yağ

Yapılışı

1 1-) Gereken malzemeler olduğuna göre hamsi fırın nasıl yapılır? Sorusunu cevaplandırma zamanı geldi. Öncelikle hamsiler çok iyi bir şekilde kafaları alınarak temizlenmeli ve yıkanmalıdır.

22-) Ayıklama işleminin ardından balıkların yeterli miktarda tuzlanması gerekmektedir.

3 3-) Tuzlanan hamsi balıklarını mısır unu ve buğday unu ile bir güzel bulayın.

4 4-) Una bulamış olduğunuz hamsileri yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye tek tek dizin.

5 5-) Balıkları tepsiye dizdikten sonra üzerine yağ gezdirin. Ve 200 derece fırına verin. 45 dakika sonra balıklarınız ağzınıza layık kıvama gelmiş olacaktır. Fırında hamsi nasıl pişirilir sorusu da bu şekilde cevap bulmaktadır.

Fırında Hamsi Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Fırında Hamsi Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

20 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...