Izgarada Palamut Balığı

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 5 dakika
Kaç Kişilik: 6 Kişilik

Ülkemizde en fazla avlanılan balık türlerinden birisi olması nedeni ile palamut ile çok fazla tarif yapılması mümkün olmaktadır. Balıkların avlanma sezonunda palamut balığı avlanılır ve balıkçıların tezgahında yerini alır. Sofraların en çok tercih edilen balık türüdür. Özellikle palamut ızgara tarifi çok lezzetli bir tariftir. Evlerde balık pişirme kokusu nedeni ile bir sorun teşkil ediyor olsa da balığın mükemmel lezzetinden vazgeçemeyenler için sorun değil bir marifet olmaktadır. Marifetli hanımların ya da beylerin kolayca hazırlayabileceği ızgara palamut tarifinin yapılışı ve sunumu çok önemlidir. Evde kokusuna dayanamıyorum diyenlerin ise bu tarifi lokantalarda yemesi mümkün olmaktadır. Kendiniz deneyerek yapmak istediğinizde de palamut satın almanız yeterli olmaktadır. Palamut sevmeyenlerin bile bu şekilde balığı çok seveceği bir gerçektir. Misafirler için ya da ev halkı için hazırlanabilecek olan bu tarifte tuz ve limon olması yeterli olmaktadır. D vitamini yönünden zengin olan palamut balığını en az haftada bir defa tüketmek gerekmektedir. Pazarların vazgeçilmezi olan palamut balığını bolca tüketerek sağlıklı beslenebilirsiniz.

Palamut Izgara İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 6 Adet Palamut balığı
  • Tuz ve limon

Palamut Izgara Tarifi Yapılışı

1Öncelikle palamut balıklarının temizlenmesi ve yıkanması gerekmektedir. Palamut balığını ortadan ikiye bölebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak da dilim dilim yapabilirsiniz.

2Izgarada balık pişireceğiniz zaman öncelikle ızgaranın yeteri kadar ısındığından emin olmalısınız.

3Bölmüş olduğunuz palamutların her iki tarafını tuzlayarak ızgara üzerinde pişirin. Balıkları 5 yada 6 dakika boyunca pişirebilirsiniz.

4Direkt olarak ısıya maruz kalması nedeni ile suyunu salmayan palamut balıkları çok lezzetli olacaktır. Servis tabağına sıcak sıcak alarak ikram edebilirsiniz. İkram sırasında limon dilimlerini de ekleyebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Izgarada Palamut Balığı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Izgarada Palamut Balığı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

16 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...