Kokoş Truff

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 dakika
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 3 kişilik

Hem pratik hem de lezzetli olan bu tarifi hazırlamak çok kolay. acil misafirleriniz geldiğinde veya tatlı kriziniz tuttuğunda hiç yorulmadan az bir malzemeyle size ilaç gibi gelecek.

Truf için malzemeler:

  • yarım su bardağı margarin
  • yarım su bardağı pudra şekeri
  • yarım su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1,5 su bardağı un
  • damla çikolata
  • üzeri için;
  • 2 paket bitter çikolata (isteğe bağlı beyaz çikolata veya sütlü çikolata olabilir.)

Truf tarifi :

1Margarin eritilip soğumaya bırakılır. Bir kapta pudra şekeri, vanilya ve un karıştırılıp homojen bir hale getirilir. ılıyan margarin ve süt bu karışıma eklenerek iyice karışması sağlanır. karışımın soğuk olduğundan emin olduğunuzda damla çikolata eklenip karıştırılır. Ilık veya sıcak karışımlarda hem hamur kendisini salar ve şekil verilmez hem de damla çikolatalar eriyerek kıtır kıtır lezzeti yok olur. Tüm malzemeler karıştırıldığında karışımımızı buzdolabının buzluk kısmında 20 dakika daha sonra alt kısmında 1,5 – 2 saat kıvamı koyulaşana kadar bekletiyoruz. Buzluğa koyma sebebimiz kıvamının istediğimiz hale gelmesini kolaylaştırmak. Kıvam alan truflarımızı buzdolabından çıkarıp istediğimiz şekli verebiliriz.

2Eğer evinizde kek kağıtları mevcutsa yuvarlayarak kek kağıtlarında tek kişilik servisler hazırlayabilir veya kurabiye şekillendiricilerini kullanarak istediğimiz hayvan veya çiçek figürünü verebiliriz. Ya da düz bir kaba çok kalın olmayacak şekilde yerleştirerek kesip kare şekiller halinde dilimleyebiliriz. Şekil verdikten sonra trufları tekrar buzdolabına almalıyız. Bir yanda çikolatamızı benmari usulu eritilir. Truflar eriyen çikolata biraz ılıdığında, çikolataya bandırılarak her yeri çikolata ile kaplanır. Çok fazla bulaşma olmaması için eriyen çikolatayı geniş bir kaba alarak turfları içine atabilir ve sallayarak çikolata kaplanması sağlanabilir. Üzerine toz fıstık, bonibon parçaları veya tercihe göre hindistan ceviziyle servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Kokoş Truff Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kokoş Truff
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...