Harika Halleyli Soğuk Toplar

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 Dakika
Pişme süresi: 15 Dakika
Kaç Kişilik: 4-6 Kişilik

Hızlıca hazırlanan pratik tarifler herkesin ilk tercihlerindendir. Özellikle aniden çat kapı gelen misafirlere ne yapacağını ve sunacağını bilemeyenlerin bu tarz tariflere çok daha fazla ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Bu noktada devreye halleyli soğuk toplar tarifi girmektedir. Halleyli soğuk toplar hem soğuk hem de çikolatalı oluşuyla yaz aylarında gelen birçok misafirin gönlünü fethetmeyi başaracaktır.

Harika halleyli soğuk toplar için malzemeler

  • 10 adet büyük boy halley
  • 1 çorba kaşığı çekilmiş ceviz
  • 1 paket kremşanti
  • 2 çay bardağı yarım yağlı süt
  • Dışı için malzemeler;
  • 5 çorba kaşığı Hindistan Cevizi
  • 1/2 paket eritilmiş bitter çikolata
  • 2 çorba kaşığı renkli pasta süsü

Harika halleyli soğuk toplar yapılışı

1Yapımı 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşebilen halleyli soğuk toplar için ilk iş kremşantiyi hazırlamak olmalıdır. Bunun için çırpma kabına boşaltılan bir paket kremşantinin üzerine 2 çay bardağı süt konmalı ve bu ikili iyice çırpılmalıdır.

2Kremşanti koyulaştıktan sonra hemen buzdolabına kaldırılmalı ve biraz sertleşmesi sağlanmalıdır. Bundan sonraki aşama ise halleylerin doğranmasıdır. Halleyler çok ufak olacak şekilde doğranmalı ve kenara alınmalıdır.

3Halleyli soğuk topların oluşabilmesi için tüm bu malzemelerin bir araya getirilmesi gerekecektir. Bu sebeple kremşanti, halleyler ve 1 çorba kaşığı çekilmiş ceviz bir kapta karıştırılmalıdır.

4İyice karışan ve hamur olan karışımdan elle parçalar alınmalı ve yuvarlatılarak Hindistan cevizine bulanmalıdır. Hindistan cevizine bulanan tüm toplar buzdolabına kaldırılmalı ve biraz soğutulmalıdır.

5Soğuyan topların üzerine ise benmari usulü eritilmiş çikolata ile zikzak çizilmelidir. En son aşamada ise renkli pasta süsleri ise süslenen halleyli soğuk toplar servise hazırdır.

Harika Halleyli Soğuk Toplar Videosu

harika-halleyli-soguk-toplar

Özet
recipe image
Yemek Adı
Harika Halleyli Soğuk Toplar
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

2 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...