Pesto Soslu Makarna

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 20 Dakika
Pişme süresi: 20 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Makarna yapan özel mekanlarda sıklıkla rastlanan pesto soslu makarna, pesto sosun lezzeti ile bir araya getirilen yassı makarnadan oluşmaktadır. Linguine adı verilen ve daha yassı olan spagetti tarzı makarna pesto sos ile bir araya getirildiğinde farklı bir seviyeye ulaşmaktadır. Hazır olarak satışa sunulan pesto sos evde de hızlıca hazırlanabilmektedir. Bu sayede evde bile pesto soslu makarna yapılabilmesi mümkündür.

Pesto soslu makarna için malzemeler

  • 1 paket linguine (yassı) makarna
  • 40 gram kadar fesleğen
  • 2 dilim parmesan peyniri (rendelenmiş)
  • 1 diş rendelenmiş sarımsak
  • 10-12 adet çam fıstığı
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 litre ılık su
  • 2 tatlı kaşığı kaya tuzu

Pesto soslu makarna yapılışı

1Pesto soslu makarna için ilk iş olarak 1 litre su genişçe bir tencereye aktarılmalı ve üzerine 2 tatlı kaşığı kaya tuzu eklenmelidir. Bu şekilde kaynama seviyesine gelene kadar kaynatılan suyun içerisine linguine yassı makarnalar eklenmelidir.

2Makarnalar tuzlu suyun içerisinde haşlanırken pesto sosun yapımına geçilmelidir. Bunun için tüm fesleğen yaprakları suya basılmalı ve temizlendiklerinden emin olunduktan sonra durulanmalıdır.

3Daha sonra mutfak robotuna konan fesleğenlerin içerisine 1 diş sarımsak, 10 adet çam fıstığı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve rendelenmiş parmesan peyniri de eklenmeli ve tüm robot bu şekilde çalıştırılmalıdır.

4İyice püre haline gelen pesto sos makarnalar ile karıştırılmak üzere hazır hale gelecektir. Daha sonra önceden haşlanmaya bırakılan yassı linguine makarnalar süzülmeli ve içerisine hazırlanmış olan pesto sos eklenmelidir.

5Bu şekilde iyice karıştırılan pesto sosu makarna henüz sıcakken servis edilmelidir. İsteğe bağlı olarak üzerine parmesan rendelenmesi mümkündür.

Afiyet olsun.

Pesto Soslu Makarna Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Pesto Soslu Makarna
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...