Sosisli Spagetti

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 7-9 dakika
Kaç Kişilik: 8 kişilik

Evde yemek olmadığı zaman bayanların en iyi kurtarıcısı, bekarların ve öğrencilerin olmazsa olmazı, çocukların en sevdiği yemek makarnadır. Makarna; çocuklar için de besin değeri yüksek, doyurucu, içinde vitamin ve mineraller bulunan sağlıklı bir besindir. İşten eve yorgun geldiğinizde, yemek yapmaya üşendiğinizde, dolaptaki makarna paketi sizin büyük kurtarıcınızdır. Yetişkinlerin ve çocukların en çok sevdiği makarnalardan biri de spagettidir. Her türlü makarnayı etli, sosisli, peynirli, sebzeli olarak çeşitli soslar ilave ederek servis edebilirsiniz. Burada sizinle sosisli makarna yapmayı ve sosunun hazırlanmasını göreceğiz.

Sosisli Spagetti İçin Malzemeler:

  • 1 paket spagetti makarna
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 2 diş sarımsak
  • 1 kahve fincanı zeytinyağı
  • Tuz, karabiber

Sosisli Spagetti Hazırlama Süreci

Makarna için suyu geniş ve yüksek kenarlı bir tencereye koyun, kaynatın. Kaynayan suyun içine tuz ilave edip, makarnaları atıp haşlayın. Haşlarken paketin üzerindeki haşlama süresine dikkat etmeniz önemlidir. Genelde bu süre 15-20 dakikadır. Yapışmaması ve hızlı pişmesi için spagettileri dik olarak tencereye yerleştirin. Su kaynadıkça içine gömülecektir. Ortadan ikiye kırmak spagetti makarnanın doğasına aykırıdır.

Sosisli Spagetti Sos Malzemelerinin Hazırlanması

1Sosisleri ince ince doğrayın, zeytinyağında kavurun.

2Sosislerin üzerine salça ekleyin.

3İnce kıyılmış sarımsakları ilave edin.

4Makarnanın piştiği sudan az bir miktar alıp sosun üzerine dökün, baharatlarını da ekleyin.

5Makarna pişince haşlanan makarnaları süzün ama süzdüğünüz makarnayı vitamininin kaybolmaması için asla yıkamayın. Süzülen makarnayı sosun içerisine döküp iyice karıştırın. 1-2 dakika kısık ateşte demlenmeye bırakıp, daha sonra servis tabağına alıp servis yapın.

6Yemeklerinizin yanına ara yemek olarak yapabileceğiniz gibi, beyaz veya kırmızı et yanında da güzel bir tabak hazırlama fırsatı yaratacaktır. Spagetti makarna eğlenceli olduğu kadar doyurucu yanıyla da sofralarımızdan eksik etmediğimiz üründür.

Sosisli Spagetti Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sosisli Spagetti
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...