Tavada Ciğer Şiş

Yayınlanma Tarihi: 21 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Kümes hayvanlarından ya da memeli hayvanlardan elde edilen ciğer insanlar tarafından sık sık tüketilmektedir. Hayvansal gıda olan ciğer farklı pişirme yöntemleri ile tüketilmektedir. Çeşitli pişirme tekniklerinin olması sayesinde ciğer sevmeyenlerin bile ciğeri tüketmesi mümkün olmaktadır. Özellikle ciğer şiş çok sevilen tarifler arasındadır. İnsanların karşı koyamayacağı lezzete sahip olan tavada ciğer şiş malzemesi ile yapılışı ile son derece pratiktir. İnsan sağlığı açısından bu kadar çok faydalı olan ciğerden güzel bir şekilde hazırlayacağınız tarif ile misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Tam anlamı ile bir protein deposu olan ciğeri hücrelerin yenilenmesi açısından sık sık tüketmek gerekmektedir. Bağışıklık sistemi için gerekli olan tüm vitaminler ciğerde bulunmaktadır. Bu sayede hastalıklara karşı korunma için vücut daha çok direnç kazanmaktadır. İnsanların günlük olarak ihtiyacı olan mineraller ciğerde bulunmaktadır. Her hafta yeterli miktarda ciğer tüketimi sağlıklı beslenme açısından çok önemlidir. Özellikle diyet yaparken ciğer tüketilmesi çok önemlidir. Vücut için çok gerekli olan proteini alabilmek için ciğer tava tarifini mutlaka denemelisiniz.

CİĞER TAVA İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER

  • 1 kg ciğer
  • tuz
  • zeytinyağı
  • kekik, kimyon, pul biber, karabiber

CİĞER TAVA TARİFİ YAPILIŞI

1Ciğerleri güzelce yıkayın ve suyunu süzün. Ciğerlerin kuşbaşından büyük olacak şekilde doğranması gerekmektedir.

2Doğranmış olan ciğerleri tuz, zeytinyağı ve baharatlar ile harmanlayın. 1 saat boyunca buzdolabında bekletin ve ciğerin daha da lezzet almasını sağlayın.

3Elektrikli ızgarada ve tavada pişirebileceğiniz ciğerleri buzdolabında dinlendirdikten sonra şişlere dizebilirsiniz. Dilerseniz yanında domates, soğan ve biber de közleyebilirsiniz.

4Tavada ciğer şiş tarifiniz 15 dakika içinde hazır olacaktır. Servis tabağına alarak ikram edebilirsiniz.

Tavada Ciğer Şiş Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Tavada Ciğer Şiş
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...