Etimek Tatlısı Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 5 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 20 Dakika
Pişme süresi: 15 Dakika
Kaç Kişilik: 10-12

Ekmek tatlısının tarifi, hafif ve lezzetli bir tarif için buradayız. Tatlı insanlar için vazgeçilmez bir tattır. Her şekli ve her tadıyla tercih edilir. Etimek tatlısı bu tatlardan birisidir. Etimek tatlısı hafif ve lezzetli olması da ayrı bir damak tadıdır. Diğer bir adıyla ekmek tatlısı olarak anılan bu tatlı kolay yapımı ile tercih sebebidir. Etimek tatlısı nasıl yapılır sorusuna en uygun tarifler ile sizleri buluşturuyoruz. Oktay usta etimek tatlısı tarifleri için de bir seçenek olur. Böylelikle etimek tatlısı tarifi bölümüne geçebiliriz. Etimek tatlısı nasıl yapılır sorusuna cevap bulmuş oluruz.

Etimekli Tatlı İçin Malzemeler:

  • Etimek tatlısı tarifi yapmak için öncelikle 1 paket klasik etimek
  • Çikolata sosu
  • Krema
  • Süt

Şerbeti için;

  • 1,5 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı su

Üzeri için;

  • 1 tane muz
  • Fındık ya da ceviz içi

Ekmek Tatlısı Tarifi Yapılışı:

1Büyük bir dikdörtgen şeklindeki borcama etimekler düzenli şekilde dizilir. Ocakta çikolata sosunu süt ile karıştırdıktan sonra kaynayana kadar pişirin. Kıvamı gelince ocaktan alın. Diğer yandan kremayı gerektiği kadar süt ile çırpın ve koyu bir kıvam alınca işlemi bitirin.

2Şerbeti hazırlamak için suyu ve şekeri bir tencereye koyup 10 dakika kadar ısıtın. Tam olarak kaynamadan ocaktan alın ve dinlendirin.

3Borcama dizilen etimeklerin üzerine şerbeti uygun şekilde, etimeklerin kuru yeri kalmayacak halde dökün. Şerbetin etimekleri iyice emdiğine emin olduktan sonra öncelikle kremayı, bir süre sonra ise çikolata sosunu ilave edin. Sosların her tarafı kapladığına ve düzgün yayıldığına dikkat edin. En son işlem olarak üzerine dilimlenen muzları dizin ve arzunuza göre fındık ya da ceviz ile süsleyin. Normal dilimler halinde soğuk servis edin.

Etimek Tatlısı Yapılışı Video

Özet
recipe image
Yemek Adı
Etimek Tatlısı Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

9 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...