Kemikli Et Haşlama Sade Yapılışı

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2018 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 dk.
Pişme süresi: 45 dk.-1saat
Kaç Kişilik: 4 – 6 Kişilik

Kışın şifa olarak hastaların yemesinin faydalı olacağı bir yemek kemikli et haşlama. Kimisi çorba kimisi yemek olarak adlandırıyor. Besleyici ve doyurucu olmasının yanında da çok lezzetli. İçine eklenen baharatlarla da doğal bir antibiyotik. Sizler için kemikli et haşlama tarifi aşağıda. Şimdiden ellerinize sağlık.

Kemikli Et Haşlama Sade Malzemeler

  • 5 adet kemikli et, kasaptan tencereniz sığacak boyutta kesmesini isteyebilirsiniz
  • 8 – 9 adet arpacık soğan ya da 2 adet büyük boy soğan
  • 5- 6 diş sarımsak
  • Tuz, karabiber, kimyon, kırmızıbiber, damak tadınıza göre her türlü baharatı kullanabilirsiniz.
  • 1 adet orta boy limon suyu
  • Yeterince sıcak su

Kemikli Et Haşlama Sade Yapılışı

1Etleri güzelce yıkayın, yıkayacağınız suyun soğuk olmasına özen gösterin. Kemikler eğer çok büyükse tencereye sığacak şekilde küçültün. Kemikli etleri tencereye alın ve ocağın altını açın. Eti suyunu salıp çekene kadar kavurun. Bu işlem hem lezzetini artıracak ve pişme süresini de kısaltacaktır.

2Soyulup doğranmış soğan ve sarımsakları ekleyin. Arpacık soğan kullanacaksanız bütün halde atın. Normal kuru soğan kullanacaksanız pişerken dağılmaması için 2 parçaya bölmeniz uygun olacaktır. Etlerin üzerini geçecek kadar sıcak suyu ekleyin. Tuzu ve baharatları ekleyin, tencerenin kapağını kapatın

3Düdüklü tencerede pişirecekseniz 45 dk. yeterli olacaktır. Normal tencere ise en az 1,5 saatte pişecektir. Arada kontrol etmeyi unutmayın. Etler pişmez ve suyu azalırsa bir miktar daha sıcak su ekleyebilirsiniz

4Pişme işlemi tamamlandıktan sonra limonları sıkıp haşlamanıza katabilirsiniz. Kemikli et haşlama servise hazır. Sıcak olarak servis edin.

Kemikli Et Haşlama Sade Yapılışı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kemikli Et Haşlama Sade Yapılışı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
41star1star1star1stargray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

21 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...