Papaz Yahnisi Soğan Yahnisi Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 9 Ocak 2018 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 Dakika
Pişme süresi: 30 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Etli yemekler sofraların ve gönüllerin vazgeçilmezleri arasındadır. Etlerin özellikle lokum gibi yumuşacık pişmiş olması; yemeğin lezzetine lezzet katmakta ve yemeği tadına doyulmaz hale getirmektedir. Çeşitli baharatlarla veya sebzelerle lezzetlendirilen et yemeklerinden birisi olan soğan yahnisi, görüntüsü ve tadıyla ön plana çıkmaktadır. Papaz yahnisi ismiyle de bilinen soğan yahnisi yemeği yumuşacık etle birlikte soğanların bol bol, doğranmadan kullanılmasıyla yapılmakta ve oldukça lezzetli bir yemek olarak sofralarda yerini almaktadır. İştahları açan ve yenmeye doyulamayan soğan yahnisi yemeğini bu tarif sayesinde oldukça lezzetli ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkündür.

PAPAZ YAHNİSİ SOĞAN YAHNİSİ TARİFİ İÇİN MALZEMELER

  • 600 Gram Dana eti
  • 500 Gram Arpacık Soğan
  • 1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
  • 3 Yemek Kaşığı Sıvı yağ
  • 1 Yemek Kaşığı Tereyağı
  • Tuz, Karabiber, Kimyon ve Pul biber

PAPAZ YAHNİSİ SOĞAN YAHNİSİ TARİFİ YAPILIŞI

1500 Gram dana eti kuşbaşı olacak şekilde doğranır.

2Bir tencerenin içerisinde 1 yemek kaşığı tereyağı eritilerek 3 yemek kaşığı sıvı yağ ile karıştırılır. Sıvı yağ iyice kızdıktan sonra kuşbaşı olarak doğranmış etler tencerenin içerisine konulur. Bu aşamada yağın iyice kızmış olması etlerin suyunu salmadan pişmesi ve yumuşak olması açısından önemlidir. Yaklaşık olarak 1 su bardağı sıcak su da tencereye eklenerek ocağın altı kısılır ve tencerenin kapağı kapatılır.

3Et suyunu çekip piştikten sonra tencerenin içerisine 1 yemek kaşığı domates salçası eklenir ve etlerle beraber güzelce kavrulur.

4Salça da kavrulduktan sonra arpacık soğanları ve baharatları da tencereye eklenir ve üstü geçecek kadar sıcak su konulur.

5Arpacık soğanlar yumuşayıp piştikten sonra soğan yahnisi servis edilmeye hazırdır.

Papaz Yahnisi Soğan Yahnisi Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Papaz Yahnisi Soğan Yahnisi Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

8 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...