Kolay İskender

Yayınlanma Tarihi: 3 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 10 dakika
Kaç Kişilik: 4-6

Özellikle zamanı son derece kısıtlı olanlar için hazırlaması son derece kolay ve yemesi oldukça lezzetli olan İskender tarifi ile sevdiklerinize bir ziyafet yaşatabilirsiniz. Yapması kolay olan bir lezzet ancak yemesi de bir o kadar keyifli olan tarif sayesinde çok kısa sürede harika bir lezzetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Not: İsterseniz tarife yoğurt da ilave edebilir ve çok daha lezzetle yenebilecek bir tarife dönüştürebilirsiniz. Ancak İskenderinizi yoğurtlu hazırlayacaksanız. İstediğiniz miktarda yoğurdu et dönerlerin üzerine gezdirip dökerek yemeğinizi afiyetle yenmeye hazır hale getirebilirsiniz. İskenderi yoğurtsuz olarak yemek isteyenler tarifteki gibi kolaylıkla hazırlayabilirler. Ancak iskender yoğurtsuz olmaz diyenler tarifteki malzemeleri kendi damak zevkine göre kullanabilirler. Her iki şekilde de hazırlandığında yemekten son derece haz alacağınız hazırlaması oldukça pratik bir lezzet ortaya çıkacaktır. Kısa sürede enfes bir lezzet hazırlamak sizin elinizde. İşte evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz kolay iskender tarifi;

Kolay İskender Malzemeler

  • Bazlama ekmeği ya da tırnak pide
  • 1 paket hazır et döner
  • Tereyağ
  • Hazır domates sosu ya da domates salçası

Yapılışı

1Öncelikle bazlama ya da tercihe göre tırnak pide küçük küp parçalar halinde kesilerek uygun bir tabağa konulur. Eğer hazır domates sosu kullanacaksanız öncelikle bir tavada tereyağı eritilir ve içine domates sosu konularak pişirilir.

2Hazır domates sosu yerine domates salçası kullanacaksanız bir tavada domates salçasına su ilavesi yapılarak salça inceltilir ve sos kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Hazır olan dönerler de bir tavada iyice ısınıncaya kadar bir kaç kez çevrilir ve tabağa önceden yerleştirilmiş olan ekmeklerin üzerine dökülür.

3Daha sonra hazırlanmış olan domates sosu ilave edilir. Artık kolay iskender tarifi afiyetle yenmek için hazır.

Kolay İskender Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kolay İskender
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

3 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...