Dukan Diyeti Yulaf Kepeği Krep Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 2-3

Her kadının hayali fit ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmak. Bunun için çok fazla spor yapmak yeterli olmuyor çoğu zaman aynı zamanda yediklerimize ve içtiklerimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Kadınlar yıllar boyu birçok diyet listesi oluşturdu çok uğraştı ve çok denediler. Bu denemeler arasında son dönemlerde en çok göz önünde olan Dukan Diyeti oldu.

Fransız olan Pierre Dukan bir besleme uzmanıdır ve yemek listelerini protein ağırlıklı oluşturarak insanların ideal vücut ölçülerine ulaşabileceğini söyler. Dukan diyeti; atak, seyir, sağlamlaştırma ve dengeleme olmak üzere dört aşamada gerçekleşir.

Her evre için farklı dukan yemekleri ve dukan diyeti atak tarifleri bulunmaktadır. Fakat bu diyet protein ağırlıklı olduğu için hayvansal gıda tüketiminde sorun yaşayanlar dikkatli olmalıdırlar. Dukan diyetinde yulaf kepeği tarifleri çok fazla olup en fazla kullanılanı yulaflı kahvaltılık kreptir.

Yulaf Kepeği Krep Malzemeler

  • 1 yumurtanın beyazı
  • 2 -3 yemek kaşığı yulaf kepeği
  • 1 çay bardağı yağsız süt
  • Tuz

Yapılışı

1Dukan diyeti krep yapılışına 2 veya 3 yemek kaşığı olan yulaf kepeğimizi bir tasa alarak başlıyoruz, yulaf kepeklerimizin üzerine oda sıcaklığında olan sütümüzü ekleyip bir süre şişmesi için bekletiyoruz. Daha sonra 1 yumurtanın akını ve tuzu ekleyip bir çırpıcı yardımıyla iyice karıştırıyoruz.

2. İyice karıştığından emin olduğumuz yulaf kepegi krep karışımını büyük bir kaşık yardımıyla tavamızın içine döküyoruz. Hafif hafif kabarmalar gözlenen kreplerin arka yüzünü de çevirerek iki tarafında iyice pişmesini sağlayalım.

3Orta ateşte krepleri pişirirsek yanmalarını engellemiş oluruz. Benim dukan diyeti tariflerim içinden en çok tükettiğim krep tarifi bu kadardı.

Dukan Krep Yapılışı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Dukan Diyeti Yulaf Kepeği Krep Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
2.51star1star1stargraygray Based on 2 Review(s)

Yorumlar

13 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...