Yağ Yakıcı Detoks Suyu

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 2 Dakika
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 1 kişilik

Kalitesiz beslenme ve sporsuz yaşam ile vücudumuzda biriken zararlı maddelerin tahliyesi için yapılan detoks uygulamaları günümüzde çok popüler olmuştur. Sindirim sistemimizi düzenlemek ve vücudun toksinlerden arındırabilmek için başta yapılması gereken günde 8 bardak su içilmesidir. Su içmek detoks uygulamalarının esasını oluşturur; içilen suya farklı bir tat katmak hem de vücudumuzu arınmak amaçlı su içine karıştırılan maddelerle birçok detoks tarifleri oluşturulabilir.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu İçin Malzemeler

  • 1 bardak ılık su
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi (ev yapımı olursa daha iyi olur)
  • 1 çay kaşığı minik doğranmış zencefil
  • Yarım çay kaşığı toz tarçın
  • 1 tutam toz kırmızıbiber
  • 1 çay kaşığı bal

Yağ Yakıcı Detoks Suyunun Yapılışı

1Tüm malzemeler ılık su içine karıştırılır. Oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bu içecek yemeklerden 20 dakika önce günde 3 kere tüketilmelidir. Uygulama 2 hafta boyunca her gün tekrarlandıktan sonra ara verilebilir.

2Yağ yakıcı detoks suyunun içeriğindeki maddelerin faydalarından bahsetmek gerekirse; içerisinde bol miktarda C vitamini, sodyum, kalsiyum ve potasyum olan elma sirkesi, vücuda yararlı bakteriler açısından çok zengindir. Vücudun direncini arttırır, kan basıncını düşürür, sinir sitemine ve sindirim yardımcı olur. C vitamini açısından zengin olan limon suyu vücudun ph derecesini yükselterek alkalin etki yaratır ve bu detoks uygulamaları için istenilen bir değerdir.

3Tarçın kan şekerini dengeleyen bir antioksidan maddedir, zayıflamaya yardımcı olur. Tarçının kanseri önleyici etkisi vardır, kolesterolü düşürür, vücudun direncini arttırır. Toz kırmızıbiberin metabolizmayı hızlandıran etkisi ile kilo vermeye yardımcı olur, hazmı kolaylaştırır, kanseri önler, soğuk algınlığına ve gribe karşı vücut direncini arttırır.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Yağ Yakıcı Detoks Suyu
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
41star1star1star1stargray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

13 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...