Zerdeçallı Yoğurt Kürü Günde Yarım Kilo Verdiriyor

Yayınlanma Tarihi: 3 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dk
Pişme süresi: 0 dk
Kaç Kişilik: 1-2

Artık yemek paketi de hediye paketi gibi süslenerek hediye edilmektedir. Tabi ki hediye kurabiye normal kurabiyeler gibi servis edilmemekte, hediye kutularına koyularak dağıtılmakta ya da servis edilmektedir. Kurabiye tariflerine ulaşmak oldukça basit olmaktadır fakat daha özel bir hediye yaratmak isteyenler sıkça hediye paketleri nasıl yapılır gibi sorular sormaktadırlar.

Hediye kurabiyelerini paket halinde değil de daha özel kutular ile sunmak isteyen ise, hediye kutusu nasıl yapılır ve hediye paketi kurdelesi nasıl yapılır sorularını sormaktadırlar. Hediye paketi yapımı oldukça basit olmaktadır. Hatta dilerseniz bu paketleri hazır olarak ta temin edebilir ve kurabiyelerinizi içine koyabilirsiniz. Dilerseniz öncelik ile bu paketlerin içerisine koyabileceğiniz kurabiyelerin tarifini verelim.

ÖNEMLİ BİR UYARI: Eğer emziren bir anne iseniz bu kürden kesinlikle uzak durmalısınız.
Dilerseniz şimdi günde yarım kilo verdiren yoğurtlu karışımın hazırlık aşamasına geçelim.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü için Malzemeler:

  • 20 gr. Toz tarçın
  • 20 gr. Toz zencefil
  • 20 gr. Toz zerdeçal
  • 1 Su bardağı yoğurt

Zerdeçallı Yoğurt Kürünün Hazırlanışı

1Malzemeler listemizdeki tarçın, zencefil, zerdeçal’dan oluşan baharatların her biri eşit gramajlarda olacak biçimde, küçük bir cam kavanoz içine konulur ve tüm baharatların birbirleriyle iyice karışması sağlanır.

2Gece yatağınıza yatıp uyumadan 3 saat önce 1 su bardağı yoğurdun içerisine, önceden miktarları ayarlanmış olan cam kavanoz içindeki tarçın zencefil zerdeçal karışımından bir tatlı kaşığı eklenir ve eklenmiş olan bu baharat karışımı yoğurt ile iyice karıştırılmak suretiyle yoğurt kürü elde edilir.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü Günde Yarım Kilo Verdiriyor Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Zerdeçallı Yoğurt Kürü Günde Yarım Kilo Verdiriyor
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Yorumlar

3 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...