Akdeniz Salatası

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Salatalar öğünlerin hafif tamamlayıcısı oldukları gibi aynı zamanda da tek başına bir öğün bile olabilirler. Salataların doyurucu olması ve ihtiyaç duyduğumuz besin maddelerini karşılaması içerisinde bulunan malzemeler ile alakalıdır. Bu malzemeler kişinin zevkine ve damak tadına göre seçilebileceği gibi bu uğraşa girmemek için basit salata tariflerinden de yararlanılabilir. Salata yaparken önemli olan malzemeleri eşit şekilde koymak ve iyice yıkamaktır. Salatalar çiğ tüketildikleri için yıkama işlem oldukça önemlidir. Sizlere isterseniz her türlü yemeğin yanında tüketebileceğiniz isterseniz de galeta ya da ekmek ile bir öğün yapabileceğiniz bir Akdeniz salatası tarifi vereceğiz. Bu tarifte yer alan malzemeleri damak zevkinize göre arttırıp azaltabilir ve isterseniz salataya başka lezzetler de ilave edebilirsiniz.

Akdeniz Salatası için Malzemeler:

  • 1 adet iceberg marulun yarısı
  • 4 adet cherry domates (kokteyl domates olarak da alınabilir)
  • Yarım demek dereotu
  • 8 adet siyah zeytin (tuzsuz ya da az tuzlu)
  • 2 yemek kaşığı haşlanmış süt mısır
  • 1 dilim beyaz peynir (az yağlı ve tuzsuz)
  • 2-3 dal endivyen marul
  • 2-3 yaprak lolorosso marul

Akdeniz Salatası Yapılışı:

1Öncelikli olarak tüm yeşillikler ve domatesler iyice yıkanarak sudan geçirilir. Marulların suda birazcık bekletilmesi faydalı olacaktır. Varda yıkama suyuna 1 çay bardağı beyaz sirke kısa süre içinde katarak etkin bir temizlik sağlayabilirsiniz.

2Yıkanan yeşillikler kurutucuya alınmalıdır. Akdeniz Salata yapılacak kaba öncelikli olarak iceberg marul alınır. Marul yaklaşık 1 cm kalınlığında dilim ya da kareler halinde doğranır ve tabağa alınır. Sonrasında üstüne endivyen marul ve lolorosso marul aynı kalınlıkta kesilerek ilave edilir.

3Domatesler ve zeytinler bütün olarak koyulur.

4Peynir küp küp kesilir ve salata soslanarak servis edilir.

Afiyet olsun

Akdeniz Salatası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Akdeniz Salatası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
0graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

24 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...