Mantar Salatası Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 8 Kişilik

Tüm dünyada çok fazla çeşidi olan mantar besin değeri oldukça yüksek olan bir gıdadır. Protein ve demir açısından zengin olan mantarı hemen hemen herkesin sevdiğini söylemek zordur. Özellikle çocuklar mantarı en çok pizza tariflerinin üzerinden sevmektedir. Hastalıklara karşı direnci güçlendiren mantar birçok yemeğe yakışmaktadır. Hafif ve besleyici bir yemek isteyenler için ise mantar salatası çok iyi gelmektedir.

Diyet yapanların en çok tercih ettiği salata çeşidi arasında yer almaktadır. Yapılışının kolay olması sayesinde de evde kolaylıkla herkes yapabilmektedir. Mantar lezzetine çok alışmamış olanlar için güzel bir seçenek olmaktadır. Hem göze hem de vücuda direnç veren mantar salata olarak tüketildiğinde çok iyi gelmektedir. Akşam yemeklerinin hafif bir şekilde olmasını isteyenler için de çok idealdir. Yorgunluğun giderilmesinde de çok etkili olmaktadır. Çocuklarınızın favori salatası olacaktır. İştah açacak ve görünümü ile kalbinize taht kuracaktır. Zengin bir salata tarifi ile misafirlerinizi bile ağırlayabilirsiniz. İşte bir kase dolusu lezzet için gerekli olan malzemeler aşağıda yer almaktadır.

MANTAR SALATASI İÇİN MALZEMELER

  • 1 kg mantar
  • 1 kavanoz közlenmiş biber
  • 500 gr konserve mısır
  • 250 gr kornişon turşu
  • 250 gr yeşil zeytin
  • 1 demet dereotu
  • zeytinyağı
  • taze soğan

MANTAR SALATASI YAPILIŞI

1Öncelikle mantarlar temizlenir ve doğranarak haşlanır.

2Mantarların soğumasının ardından içerisine diğer malzemeler eklenmelidir. Közlenmiş biber ince ince doğranır ve eklenir.

3Kornişon turşu, dereotu, taze soğan da minik minik doğranır ve mantarlarının içine eklenir.

4Mısırda eklendikten sonra zeytinyağı da eklenir. Zeytin eklenir.

5Damak lezzetine bağlı olarak tuz eklenebilir. Mantar salatası hazırlandıktan sonra tadına bakılır ve servis tabağına alınır.

Mantar Salatası Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Mantar Salatası Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...