Metabolizma Hızlandıran Zayıflatan Meyve Salatası

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 0 dakika
Kaç Kişilik: 2

Meyveyi tek başına yemekten sıkılanlara özel bir tarif meyve salatası. Kışın soğu kendini belli ederken şu günlerde kendini gösteren meyveler ise elma, portakal, kivi ve hatta ayva gibi vitamin bakımından zengin ve dolu olan meyveler, küçük dokunuşlarla bir salata haline gelip üzerine ise güzel süsleme ve soslarla lezzetli bir şeye dönüşebilir.

Malzemeler

  • 1 adet büyük boydan olacak şekilde portakal
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 2 adet orta boyunda kivi
  • 1 adet büyük boy nar
  • 1 çay kaşığı vanilyanın özü
  • 1/2 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
  • 1 tatlı kaşığı pudra şekeri

Yapılışı

1 Kabuğu soyulmuş olan kivileri bir güzel yıkadıktan sonra iri parçalar şeklinde doğramaya başlayın. Aynı şekilde bol suda yıkanan portakalı da dilimlere ayırdıktan sonra kabuklarını soymaya başlayın.

2Portakaldaki beyaz kısımları güzel bir şekilde temizledikten sonra kiviye uyumluluk için kiviye en uygun bir biçimde doğrayın. Narı da alın ve iki eşit parçaya böldükten sonra bir kaşık ile narları ayıklayın.

3Ayıklanmış ve dilimlenmiş şekilde bulunan hazır meyveleri ise bir kaseye alın ve üzerine limon suyu ekleyin. Limon suyu ile harmanlamak onların kararmasını önlemektir.

4Geldik salatanın sosunu yapmaya. Pudra şekeri, taze şekilde sıkılmış olan portakal suyu ve vanilya özünü de küçük bir kaba alıp çırptıktan sonra meyvelerin üzerine dökün ve karıştırmaya başlayın. Bu salatanın sosunda pudra şekeri katmak yerine bal gibi tatlandırıcı lezzetleri de kullanmak isterseniz arzuya göre likör de ekleyebilirsiniz. Dondurma ve krema ile de servis edilir.

5Servis kaselerine aldıktan sonra bu salatanın üzerine yakışacak olan toz fındık, file badem tarzında kuru yemiş çeşitleriyle süsledikten sonra hemen servis edip afiyetle yiyin.

Metabolizma Hızlandıran Zayıflatan Meyve Salatası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Metabolizma Hızlandıran Zayıflatan Meyve Salatası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

28 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...