Kahvaltılık Rende Patates Tava Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 2 veya 4 kişilik

Kahvaltılarımızı vazgeçilmezlerinde en önemli bir yere sahip olan tabi ki de patates ve patates ile yapılan her kahvaltılık yemekler büyük bir iştahla yenmektedir. Patates sadece kahvaltılarda değil her öğünde tercih edilen bir sağlıklı besin kaynağıdır. Özellikle çocukların çok sevdiği yemek olan patates herkes için önemli bir besindir.

Kahvaltılık Rende Patates Tava Tarifi İçin

  • Malzemeler,
  • 2 adet orta boy patates
  • 2 adet yumurta
  • 1 avuç kaşar peyniri rendesi
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 1 çay karabiber
  • sıvı yağ

Kahvaltılık Rende Patates Tava Tarifi Ve Yapılışı

1 2 tane patatesi soyun, ondan sonra ince ince rendeleyin, rendeledikten sonra içine iki adet yumurta kırıp biraz tuz atılır. İsteğe göre baharatını serpilir, kaşar eklenip güzel bir şekilde karıştırılır.

2 Uygun bir tavanız yani teflon veya granit tavalardan da olabilir karıştırdığınız karışımı tavanıza 3 veya 4 yemek kaşığı sıvı yağı döktükten sonra patates yemeğinizi tavaya güzel bir biçimde düz olacak şekilde dökün.

3 Orta ateşte, kısık yavaş yavaş kapağı kapatılarak çevire çevire pişirmeye devam edin, yanlarını da kontrol etmeyi unutmayın.

4 Alt tarafı piştikten sonra tavanın kapağına ters çevrilir bu sefer diğer tarafı pişirmeye başlamadan önce tava tekrar 3 veya 4 kaşık sıvı yağ dökülüp kapakta olan patatesli karışım ters çevrilip diğer tarafta yapılan pişirme işleminin aynısını bu tarafta da yapılır. Yani kısık ateşte çevire çevire dikkatli pişirilir.

5 Piştikten sonra kapağın yardımıyla kapağa alınıp servis tabağına bırakılır. Sıcak sıcak servis yapılır. İsteğe göre kaşar peynirini piştikten sonra üzerine de ekleyebilirsiniz. Çok güzel bir tarif afiyet olsun, patates tava hazır.

Kahvaltılık Rende Patates Tava Nasıl Yapılır Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kahvaltılık Rende Patates Tava Nasıl Yapılır
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
31star1star1stargraygray Based on 3 Review(s)

Yorumlar

5 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...