Maş Fasulyeli Kinoa Salatası

Yayınlanma Tarihi: 6 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 15 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Ülkemizde de tüketilmeye başlayan maş fasulyesi beslenmenin lezzetli kaynakları arasında yer almaktadır. Harika bir besin olması nedeni ile sık sık tüketilmesi doktorlar tarafından önerilmektedir. Diyetisyenlerin de önermiş olduğu ve tüm diyet listelerinde mutlaka bulunan maş fasulyesi salatası çok doyurucu ve kalorisi çok düşüktür. Ceviz gibi bir lezzetinin olması sayesinde her yaştan insanın beğenisini kazanmaktadır. Kalp sağlığını koruma konusunda oldukça etkili olan maş fasulyesini salata olarak tüketmek hem hafif hem de pratiktir.

Zengin besin içeriğine sahip olması nedeni ile çocuklarında tüketmesi gereken bir besindir. Yemek tarifi sitelerinde de sıklıkla karşınıza çıkacak olan maş fasulyesi yemeklerinden beğendiniz tarifi yaparak güzel bir menü oluşturabilirsiniz. Çiğ olarak bile yenebilen maş fasulyesi oldukça faydalıdır. Tüketmeden önce çok iyi bir şekilde yıkandığına ve temizlendiğine emin olmanız gerekmektedir. Kinoa ile birleşen maş fasulyesi salatası çok iyi bir besin kaynağı olmaktadır. Çok besleyici olan kinoa pirinç ve buğdaya bir alternatiftir. Güzel bir salata için de çok idealdir.

MAŞ FASULYESİ SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

  • 1 su bardağı maş fasulyesi
  • 1 su bardağı ile kinoa
  • Haşlanmış mısır
  • Zerdeçal
  • Kuru reyhan, pul biber, nane, maydanoz, tuz
  • Yarım limon suyu
  • Zeytinyağı
  • Siyah zeytin

MAŞ FASULYESİ SALATASI YAPILIŞI

1Kinoayı çok iyi bir şekilde yıkayarak tuzlu su içerisinde 15 dakika haşlayın.

2Başka bir tencerede maş fasulyesini haşlayın.

3Haşlanan kinoaları ve maş fasulyesini süzerek derin bir kap içerisinde karıştırın. Diğer malzemeleri de ekleyerek harmanlayın.

4Damak zevkinize uygun olarak baharatları ilave edin. Haşlanmış mısır, maydanoz ve siyah zeytin ile maş fasulyesi salatasını süsleyebilirsiniz. Görsellik önemlidir.

Maş Fasulyeli Kinoa Salatası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Maş Fasulyeli Kinoa Salatası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...